Problém s instalací aplikace   zodpovězená otázka

.NET

Ahoj, při publikování aplikace (uživatelé si ji instalují z firemní sítě kam jsem ji umístil pomocí publish. Více zde http://www.vbnet.cz/forum-tema--1466-dis... ) jsem narazil na problém. Mně sice vše v pořádku funguje, ale ostatním uživatelům vyskakuje hláška:

Unable to install or run the application. The application

requires that assembly

CrystalDecisions.CrystalReport.Engine Version 10.2.36000.0

be installed in the Global Assembly Cache (GAC) first.

Přitom když někomu pošlu samotný exe soubor aplikace tak mu aplikace bez problémů funguje. Nesetkal jste se někdo s tím.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Evidentně chybí knihovna s Crystal Reporty. Když se nakopíruje celá složka, ve které je EXE soubor, pak je knihovna tam. Přes Publish se evidentně nenakopíruje, nedá se nějak nastavit, které soubory se publikují?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Takže na kartě publish tlačítkem Prerequisites jsem přidal Crystal Reports a kvůli němu jsem musel přihodit i MS Data access components. Vyžadované věci se nakopírují na server ale teď mám problém s tím, že mi Visual Studio hází upozornění:

No 'HomeSite' attribute has been provided for 'Crystal Reoports for .Net Framework 2.0', so the package will be published to the same location as the bootstrapper.

Když si po síti chci aplikaci nainstalovat a nemám všechny vyžadované komponenty aplikace chce spustit soubor setup.exe který na serveru nakopírovaný je, ale vyhodí mi to vždy prázdnou web page s textem že stránka nebyla nalezena.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Teď jsem také zjistil že pokud si otevřu ftp a spustím standartně stránku publish.htm tak se mi instalační soubor (setup.exe) otevře bez problémů. když ale stránku otevře přes http tak jak ji budou otevírat uživatelé, dělá mi to výše zmíněné problémy.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Takže jsem dále zjistil že přes http otevřu jiný soubor (doc,msi apod.) ale ten setup.exe jinak než přes ftp prostě nepustím:( Vůbec netuším čím to je...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tam je problém, že Visual Studio nějak u knihovny CrystalReportů neví, kde má sebrat její instalačku. Ve vlastnostech projektu máte asi zaškrtnuto, že prerekvizity se mají brát z "vendor" site, tedy z webu výrobce. Zkuste zaškrtnout, ať se jejich instalačky nahrají na web spolu s instalátorem, pak by to mohlo fungovat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ne ne to mám změněno. Nechci aby se to někam připojovalo, chci aby si to všechny potřebné věci bralo pouze z instalačky na serveru. Už se mi to tam nezobrazuje (i když neznám přesnou příčinu proč mi to zmizelo), ale problém že nejde spustit setup.exe na který se instalační stránky odkazuje pořád přetrvává.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Hlavně nevím proč to pro mě ten CrystalReport chce. V projektu nemám nic jako CrystalReportViewer a jiná aplikace (které je dělána velmi podobným způsobem jako tato) nic takového nevyžaduje.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A nemáte ho v referencích? Jinak nechápu, proč ho tam ten projekt potřebuje.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak už jsem vyřešil spouštění toho setup.exe Bylo to špatným nastavením IIS (resepktivně musel jsem ZAKÁZAT spouštění skryptů a už o funguje). Koukám že v referencích je ale nechápu proč, ručně jsem to určitě nepřidával. Zkusím to odebrat a uvidíme. Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Měl jste pravdu, měl jsem tam přidáno spoustu nepoužitých referencí. Sice nevím kde se tam vzali ale po odstranění je vše OK:)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback