problém s like   zodpovězená otázka

SQL

Zdravím,

mám jeden problém s příkazem like.Jedná se mi o to,že mám několik textbox polí a podle nich filtruju z databáze přes příkaz like.

Zatím mám jen toto:

where shippingym = '" & TextBox1.Text & "' and  [partno] like '" + TextBox2.Text + "%'order by wareh

Zkoušel jsem i

ada = New SqlDataAdapter("select warehouse,customerno,shiptono,truckno,partno,shippingdd,qty from HSprout where shippingym = '" & TextBox1.Text & "' and  [partno] like '" + TextBox2.Text + " and  [customerno] like '" + TextBox3.Text + " %'order by warehouse,customerno,shiptono,partno", con)

a pořád nic.

Co s tím?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zaprvé vám za TextBox2.Text chybí apostrof a mezi hodnotou z TextBox3 a znakem % máte mezeru, která tam předpokládám být nemá.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Teď zkouším toto:

ada = New SqlDataAdapter("select warehouse,customerno,shiptono,truckno,partno,shippingdd,qty from HSprout where shippingym = '" & TextBox1.Text & "' and  [partno] like '" + TextBox2.Text + "' and [customerno] like'" + TextBox3.Text + "%'order by warehouse,customerno,shiptono,partno", con)

Stále bez výsledku,sice už není chyba,ale nezobrazí se žádný záznam z databáze. Prosím informujte mne.Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Asi uz je to v poradku. :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ne tak není,protože se mi vyfiltruje vše a zobrazí prázdná tabulka. Nevím co je teda už špatně.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkouším teď:

ada = New SqlDataAdapter("select warehouse,customerno,shiptono,truckno,partno,shippingdd,qty from HSprout where shippingym = '" & TextBox1.Text & "' and  [partno] like '%" + TextBox2.Text + "' and [customerno] like '" + TextBox3.Text + "%'order by warehouse,customerno,shiptono,partno", con)

Čili dal jsem dotaz i do % ...%,to sice zobrazi záznam,když nic nezadám,ale jakmile do textbox1 napíšu část řetězce,tak se nezobrazí nic. Stále tam musí chybět nějaká provázanost.

Co myslíte?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Omlouvám se za mé nedostatky.

Ale pořád nevím, v čem to je. Stačilo přidat všude procenta a už to funguje tak jak má. Tímto je myslím vyřešeno!

 ada = New SqlDataAdapter("select warehouse,customerno,shiptono,truckno,partno,shippingdd,qty from HSprout where shippingym = '" & TextBox1.Text & "' and  [partno] like '%" + TextBox2.Text + "%' and [customerno] like '%" + TextBox3.Text + "%'order by warehouse,customerno,shiptono,partno", con)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ještě dotaz. Nejsou někde příklady s těma procentama,protože jsem dále přidal další textbox a zase to není,tak jak má.

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Procento je zástupný znak, místo něj může být cokoliv. Když dáte procento z obou stan, hledá se podřetězec.sloupec like '%aha' najde třeba Praha, ale už ne hahah, protože to už nekončí na aha.sloupec like 'aha%' nenajde ani prahu, ani hahah, ale třeba bude fungovat pro aha (místo % nemusí být nic).sloupec like '%aha%' vrátí úplně vše, co kdekoliv obsahuje aha.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback