správný dotaz na hledání   zodpovězená otázka

SQL

Chtěl byc se zeptat na jeden problém.Mám v databázi číselné hodnoty. Když filtruju,tak nevím co a kde je špatně.Jedná se o toto:

Dám hledat řetězec,který začíná číslem 11.

V databázi je spousta záznamů,například 11003, 11350,... To je dobře,ale k těmto záznamům se přidá i záznam: 00011020, 00012011,atd.

Jak zadám přes textbox,aby se mi filtrovaly záznamy jen s číslem zašínajícím?

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

11%

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak už vím,kde byl bordel.Totiž ve sloupci v databázi jsou některé hodnoty odsazeny (mají několik mezer) a po té číselnou hodnotu. Jenomže obsahují i hodnoty neodsazené. Nakonec jsem musel tento nedostatek řešit like %neco%. Sice to filtruje i hodnoty,ktere nezacinaji sekvenci napriklad 11,ale to už je jedno. Možná, že by se to dalo vyřešit nějakým podselect,ale to už nevím.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Stačilo by použít nebo si napsat nějakou funkci, která odřízne z řetězce úvodní nuly a mezery.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback