C# .NET vs. Visual Basic .NET   zodpovězená otázka

.NET

mohol by mi niekto vysvetliť aké sú hlavné rozdiely medzi c# a vb.net a ktorí jazyk toho dokáže viac, alebo mi dať link kde sa o tom niečo dočítam...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

http://www.vbnet.cz/clanek--70-zdrojovy_...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Visual Basic.NET je mnohem jednoduší

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jazyky mají naprosto stejné možnosti. Nedá se říci, který z nich je lepší a už vůbec se nedá říci jestli jeden nebo druhý lepší. Je to o tom, na jakou syntaxi je člověk zvyklý. Pokud někdo pracoval dlouhá léta ve VB potažmo VBA, více mu určitě bude vyhovovat VB.NET. Céčkař a Javař zase spíše sahne po C#.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

*Nedá se říci, který z nich je lepší a už vůbec se nedá říci jestli jeden nebo druhý jednodušší.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

VB.NET je pro začátečníky jednodušší (o trochu), vím to z vlastní zkušenosti, 3 roky jsem programování učil děcka tak od 10 do 15 let. V hromadě tří druhů závorek v céčkových jazycích se začátečníci ztrácejí, VB.NET je bližší takové "strojové angličtině".

VB.NET a C# jsou až na syntaxi víceméně stejné, každý má své výhody, něco, co ten druhý zase nemá, ale co napíšete v C# napíšete i ve VB.NET a opačně.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback