Vygenerované ID prvku u klienta   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms, JavaScript

Dobrý den,

Prosím vám, jakým příkazem zjistím ID prvku vygenerovaného u klienta?

Chtěl bych v JAVASCRIPTU, který mám v masterpage vložit hodnoty do <asp:TextBox>, který mám v ContentPlaceHolder. Můj <asp:TextBox id="DuvodOpusteni"> se po vygenerování změní v <input ID="Duvodopustenictl00_ObsahStranky_Duvodopusteni">. To je mi jasné, HTML nezná <asp:textbox>, ale mne zajímá to id.

Pokud ke zjištění tohoto ID u uživatele neexistuje kód (tř. něco jako <% Response.write(DuvodOpusteni.userid) %>), tak by mi stačila odpověd, že u všech klientů se id generuje pokaždé stejné a mohu tedy v javascriptu napevno použít Duvodopustenictl00_ObsahStranky_Duvodopusteni.text. Nemám bohužel možnost testovat na více klientských PC.

Předem děkuji za pomoc.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Id bude vzdy stejne. Nema to nic spolecneho stim kolik klientu si otevre stranku. Id by se menilo napriklad kdyby jste pouzil vas textbox v datalistu, repeatru atd...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

ID prvku na klientovi se zjistí z vlastnosti ClientID, akorát si nejsem jistý, jestli půjde použít přes <% Response.Write ... %>, ve chvíli, kdy se provádí tato nahrazení ještě ID nemusí být vygenerováno (nejsem si tím jistý, zkuste to a uvidíte). Každopádně doporučuji se těmto literálům vyhnout a vygenerovat si celý javascript v nějaké proceduře, a pak jej dostat do stránky jinou metodou, např. přes Page.ClientScript.RegisterClientScriptBlock.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Děkuji za odpověď,

Je to tak jak píšete, to ID zjistím pomocí DuvodOpusteni.ClienID a dokonce jej opravdu mohu použít i při <% Response.Write() %>

Také mne jako řešení napadlo použít nějaký div a pak ho plnit pomoci innerHTML. Jeho ID se po vygenerování nezmění.

Každopádně ještě jednou díky za radu.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback