Email   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli by jste mi neporadily jak automaticky posílat emaily. Mám databázi s údaji a jednu emailovou adresu na kterou se bude vse posílat. Po vložení nových dat do databáze bych potreboval automaticky odeslat tyto data na email. Mockrát děkuji za radu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den, pokud máte na mysli odesílání mailů z VB aplikace tak to se dělá takto:

    Sub odeslatInformacniMail()

        Dim Zprava As New System.Net.Mail.MailMessage()



        
        Zprava.From = New System.Net.Mail.MailAddress("[email protected]", "Jméno které se zobrazí místo adresy")
        Zprava.To.Add(New System.Net.Mail.MailAddress("[email protected]"))
        Zprava.Subject = "Předmět mailu"
        Zprava.Body = "Text mailu"

        'Odešleme mail
        Dim Odeslat As New System.Net.Mail.SmtpClient("mail.seznam.cz") 'zde musí být vyplněna PLATNÁ SMTP adresa odesílatele
        Odeslat.Send(Zprava)
        Zprava.Dispose()


    End Sub

Do adresy, textu, hlavičky atd. můžete samozřejmě dosadit proměnné podle potřeby. Mailem lze bez problémů odesílat i přílohy.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

diky za radu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

rád bych se také na něco zeptal. Potřeboval bych naopak přijímat maily z exchange. Nemůžu nic najít. Prosím o radu.

Pavel

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Založte na to, prosím, nové téma, ve zodpovězeném a uzavřeném dotazu se nové reakce špatně sledují.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback