událost či procedura   otázka

ASP.NET WebForms

Chtěl bych se zeptat,jak je možné vytvořit svojí funkci či proceduru na určitou programovou část?

Jedná se mi o to,že mam několik tlačítek reagující na událost kliknutí

Protected Sub ImageButton1_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Web.UI.ImageClickEventArgs) Handles ImageButton1.Click

A v nich mám dosti podobný kód. Jak udělám prostě jednoduchou procedurku(funkci) na jednom místě abych pořád nemusel kopírovat ten samý zdroják do každé události OnClick????

Díky za info.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

dá se to řešit i tak, že si takhle rozkliknete událost pro jedno tlačítko a ostatní tlačítka k tomu přiřadíte, to v případě že několik tlačítek bude mít stejný kód. Všiměte si hlavičky události, obsahuje název, parametry a na konci jsou Handles, takže pokud chcete aby i další tlačítko mělo stejný kód, prostě ho tam přidáte:

Handles ImageButton1.Click, ImageButton2.Click

pokud se kód bude pro jednotlivá tlačítka lišit v něčem co se dá nahradit proměnnou, pak použijete funkci, pokud tedy očekáváte nějaký výsledek:

    Private Function JmenoFunkce(ByVal parametr As Integer) As String
        'Vas kod

        Return 'vysledek
    End Function

poukud výsledek neočekáváte použijete proceduru:

    Private Sub JmenoProcedury(ByVal parametr As Integer)
        'Vas kod
    End Sub

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Díky moc,snad to takto bude stacit, neco takoveho jsem hledal. Vykonny kon,ktery je z casti stejny a nemusi se vyskytovat několikrát. Takto se vyskytuje pouze jedenkrát a potom již z události (onclick) stačí proceduru s parametrem zavolat.

Díky,zatím jsem nezkoušel,ale brzo budu.Dám vědět.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback