Visual studio systém brzdící   zodpovězená otázka

Visual Studio

Ahoj.

Mám už starší počítač (4GB ram, T6500). Jednou za čas přeinstaluji OS, který čerstvě nový šlape perfektně. Neobejdu se bez jisté skladby programů, mezi které patří i VS. Můj subjektivní pocit týkající se rychlosti systému mě přivádí k myšlence, že VS brzdí celý systém. Prostě je to takové zasekanější.

Má někdo podobný problém? Je to možné?

VS ultimate, W8. Nyní zatím bez VS na W8.1 RTM.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Celý systém asi nebrzdí samo VS. Na druhou stranu společně s VS se možná instaluje nějaká verze SQL Serveru, která by to teoreticky trochu brzdit mohla.

Mimochodem jestli jste instaloval i Windows Phone SDK, tak je možné, že vám to zapnulo Hyper-V - i když ty emulátory taky standardně neběží, takže by zpomalení mělo být minimální.

Další hypotéza, čím by to mohlo být, je fragmentace disku C, anebo málo místa. Ze zkušenosti když je zaplněnost disku by oko nad 90%, tak se spousta filesystémových operací znatelně zpomalí. Nemůže to být tím?

Zkuste taky promazat temp adresáře v profilu uživatele, třeba to pomůže.

Ale kdo ví - je to dost rozsáhlá a náročná aplikace, která ani na mém PC, kde mám SSD a 24GB RAM, není nijak závratně rychlá.

Zkusil bych se poohlédnout po 8GB RAM, dneska to stojí pár stovek, jediný problém je v tom, že to nemusí podporovat základní deska v PC - podívejte se kdyžtak do specifikace předtím, než to koupíte. A samozřejmě divy s rychlostí udělá SSD.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji za odpověď.

WP SKD nemám, ale napadlo mě, že by to mohlo být sdk na Kinect...

Nicméně, teď to zatím docela šlape, takže až se to zabrzdí, budu se řídit vašimi radami běžné údržby počítače (defragmentace, mazání temp) - což niky moc nedělám

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Určitě také doporučuji na vývojářský stroj dát alespoň 8GB.

Jinak se podívejte do taskmanageru a zkontrolujte co žere paměť / výkon procesoru.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

visual studio ksem nucen používat již 6 let a vždy po první instalaci na čistý systém se PC fatálně zpomalí. Naprosto nezáleží zda máme 24GB ram nebo jen 2GB. Pokud můžete naistalujte si virtualní stroj a dělejte to v něm!!! SSD ani obsazenost disku v tom nehraje roli.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback