Transakční log   zodpovězená otázka

SQL

Ahoj,mohl by mi prosím někdo poradit jak smazat transakční log databáze umístěné na SQL serveru 2000? Vyvíjím novou aplikaci a transakční log narostl do obludných rozměrů, proto se ho potřebuji zbavit. Databáze mám standartně zálohované na jiném serveru, takže v případě havárie o data nepříjdu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

takže jsem zjistil že se na to používá shrink database a shrink files. Typuju že je to to samý jako v accessu opravit a zkomprimovat databázi kde se fyzicky odstraní všechny záznamy,které v databázi už nejsou.

Ale u jedné databáze je log pořád velký, takže kdyby někdo věděl jako ho odstranit uplně...:)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Well, tak úplně totéž jako u Accesu to není, ale v hrubých obrysech to přirovnat lze. Rozdíl jest například v tom, že v MSSQL lze shrink provádět "za pochodu". Log úplně odstranit nejde, ale při založení databáze lze nastavit jeho velikost a to, co se má stát když ji přesáhne. LZE mít databázi a log na jiných jednotkách, bývá to doporučováno z hlediska výkonu.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

A když už mám databázi založenou, můžu nějákým způaobem nastavit log tak jak by byl na začátku (tzn. "vyprázdnit" log) abych mohl nastavit jeho velikost?Jeden log ma přes 4GB a databáze pouze 150MB což se mi nelíbí. Chtěl bych mu nastavit třeba jen 100MB.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vyřešeno, pokud by to také někdo potřeboval, tady je návod:) http://interval.cz/clanky/jak-na-ms-sql-...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback