OwnerDraw ToolTipu   zodpovězená otázka

Komponenty, .NET

Zdravím,

mám ToolTip nastavený, aby se zobrazoval jako Baloon a zjistil jsem, že v tomhle zobrazení nefunguje OwnerDraw. Nenapadá Vás jiné řešení jak překreslovat ToolTip s tímhle zobrazení, nebo lépe, ToolTip, který zobrazuje NotifyIcon?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vždy jsem si vystačil s tím co dokáže tato komponenta sama o sobě, případně s tím co dokáže Windows API. Pokud tvrdíte že to nejde (nezkoušel jsem to takže nemůžu potvrdit ani vyvrátit) asi by bylo nejlepší napsat si komponentu vlastní, ovšem předtím to chce zvážit, jestli se skutečně vyplatí vynaložit čas k tomu strávený.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Snažím se do ToolTipu narvat také obrázek a popřípadě něco vykreslit tučně. Pokud to nejde nějak ne příliš složitě, zabývat se s tím nebudu, protože je podle mě zbytečné vytvářet novou komponentu na něco, co už bylo vytvořeno. Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Napsat si vlastní komponentu v tomhle případě nemůže být zase až tak těžké. Podědíte nějaký panel nebo picturebox, doplácnete pár vlastností, metod a událostí a je to. Otázka je, jak se budou uživatelé dívat na něco, na co nejsou zvyklí ze systému jako takového. Mě vždycky tyhle věci trochu vyděsí. (Vzpomínáte ještě na "Sponku" v M$ Opice 2000?)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano máte pravdu. Nenávidím tyhle vlastní komponenty které se s klidem dají nahradit klasickými frameworkovskými, já radši tedy zůstanu věrný vestavěným komponentám a oželím pár vlastností.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback