Frekvence pamětí   zodpovězená otázka

Offtopic, Hardware

Ahoj, chtěl bych se zeptat na jednu věc se kterou nemůžu pohnout. Doma v počítači mám základní desku ASUS P5B která podporuje paměti: SDRAM DDR-II, 800, 667, 533, 400 non-ECC, un-buffe

V desce mám operační paměť : Kingston DDR2 DDR800, PC6400 CL5, HyperX, KHX6400D2K2/1G

(mám 4x512MB) zapojené do dual Channelu.

Operační paměť by tedy měla běžet na 800MHz (podporujou to paměti i deska). Provedl jsem několik statistik několika testovacími programy které mi ukazují, že operační paměť běží pouze na 400MHz.

První co jsem zkoušel bylo postupné vynadávání paměťových modulů, abych zjistil zda nějáký není špatný. Dále jsem také provedl flash bisou. Oba pokusy bez výsledku. Deskou by to také nemělo být, protože to samé mi dělalo s deskou ASUS P5LD2-VM/C.

Je toto chování správné (například nedělí se nějáký způsobem frekvence pokud jsou moduly zapojeny do dual Channelu) nebo je někde chyba?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tento dotaz byste měl směrovat spíše na diskusní fóra ASUS http://support.asus.com/default.aspx?SLa... V sekcích FAQ, FORUM nebo TROUBLESHOOTING určitě najdete odpověď, chce to jen trochu trpělivosti při hledání...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano já vím, spíš jsem se chtěl zeptat obecně jestli to je chyba, nebo zda se jedná o standartní chování.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Hodně programů vypisuje základní pracovní frekvenci, ta se u DDR násobí dvěma (double data rate), protože se data přenášejí na začátku a na konci hodinového cyklu. Zkuste třeba program Everest pro zobrazení úplné frekvence.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Děkuji, vyzkouším:)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Takže everest mi mimo jiné vypsal:

Skutečný takt- 389 MHz (DDR)

Efektivní taktování- 778MHz

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkuste ještě aplikaci CPU-Z:

http://www.cpuid.com/cpuz.php

Osobně s ní mám nejlepší zkušenosti.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Takže CPU-Z mi ukázalo DRAM Frequency: 334,4 MHz.

Takže něco je nejspíš špatně...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Potom bych doporučil zkontrolovat příslušná nastavení v BIOSu a případně obnovil jeho výchozí nastavení. Také můžete ubrat paměťové moduly, nechat jen dva a zkusit co to udělá.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nic špatně není, většina těchhle programů ukazuje poloviční frekvenci, než je skutečná, je to tím double rate.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Aha, já myslel že tenhle program ukazuje celkovou frekvenci. Ale 334 stejne neni půlka z 800. I když everestu mi vypsal 778.

Takže ty hodnoty jsou zřejmě pouze orientační.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback