DateTimePicker - Prázdná hodnota   zodpovězená otázka

Komponenty

Caute, rad by som pouzil komponent DateTimePicker ale neviem nastavit jednu vlastnost: Chcem aby ked sa otvori fomular s tymto komponentom tak aby jeho hodnota bola prazdna(nezobrzoval sa ziaden datum). Lebo teraz mi zobrazuje aktualny datum.

Vdaka

Jano

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Řešil jsem stejný problém. Prázdnou hodnotu se mi nastavit nepodařilo, takže nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem nastavil vlastnost enabled=false a do události ošetřující kliknutí na dateTimePicker (teď nemám k dispozici VS a z hlavy nevim jak se jmenuje) jsem vložil: Me.dateTimePicker1.enabled=true. A v kódu jsem si ručně ošetřil co se má stát, pokud je dateTimePicker zakázaný.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Presne tak, vzdyt to je trochu nelogicke. Osobne bych toto resil tak, ze bych se pri zobrazeni dtp zeptal uzivatele na datum - nebo tam vlozil dnesni - ale neznam kontext aplikace, takze mohu jen slepe doporucovat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mám dojem, že komponenta DateTimePicker umí zobrazit vedle sebe checkbox, jehož odškrtnutí simuluje nevyplněnou hodnotu. Zapíná se to tuším nějakou vlastností ShowCheckBox. To, jestli je políčko zaškrtnuté a tím pádem datum platí, zjistíte tak, že vlastnost Checked má hodnotu True. Pokud má hodnotu False, pak datum jakoby není zadáno.

Nemá cenu nic jiného vymýšlet, tohle je standardní řešení a .

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback