SQL stored procedures in Access 2007   otázka

SQL

Dobrý den, snad můj dotaz není příliš mimo tuto diskuzi... Chtěl bych se zeptat, zda je možné v Access 2007 plnohodnotně použít T-SQL pro psaní uložených procedur. Dočetl jsem se, že jsou uložené procedury nově podporovány, ale příklady, co jsem našel, se týkaly jen jednoho sql příkazu s parametry. Potřeboval bych spíše v jedné proceduře více příkazů, rozhodovací bloky, volání jiných procedur atd. Nechci kupovat zajíce v pytli, tak budu vděčný za každou informaci.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No, i kdyby to byla pravda, že Access podporuje uložené procedury - což netuším - proč raději nepoužít SQL 2005 Express, který je má už leta, který je zdarma pro vývoj i nasazení a k němuž lze zdarma stáhnout SQL server managemet studio express?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Já pracuji s MS ACCESS 2000 (SP3) na SQL serveru 2000 a vše je OK, Doma jsem zkoušel ACCESS 2007 a SQL SERVER 2000 a vše ok, akorát ACCESS 2007 a SQL 2008 nefungovalo. Chtělo to nějaké SP a další aktualizace pro ACCESS. Každopádně SQL 2008 má SQL Server Management Studio a s tím si bohatě vystačím.

U ACCESS 2007 jsem měl trochu problém s procedurami, jelikož již nerozlišuje barevně syntaxi.

Více příkazů, rozhodovací podmínky, volání funkcí atd... vše samozřejmě funguje.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jenom aby zde nedošlo k omylu. Vám jde přesně o co?

1) Vytvoření databáze v accessu 2007 a vytváření procedur pomocí T-SQL nebo

2) Použití accessu 2007 k připojení k nějákému SQL serveru na síti a pomocí accessu pouze zobrazovat data co jsou na serveru?

Pokud vytvoříte databázi v accessu 2007 silně pochybuji, že půjdou vytvářet procedury v T-SQL.

Pokud budete používat access pouze k připojení k SQL serveru tak to fungovat bude, nicméně silně doporučuji nainstalovat si Microsoft SQL server Management studio. Práce s ním je mnohem pohodlnější, přehlednější, rychlejší a navíc je zcela zdarma.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Řekl bych, že mu jde o to druhé. Použít Access jako "mizerného, ale alespoň nějakého" klienta pro MSSQL server. Tipuji, že tak číní proto, že nezná Management Studio.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Management Studio samozřejmě znám a používám jej. Chtěl bych svou databázovou aplikaci přemostit z db na sql serveru (ta je hotova a v pořádku) na db v Accessu pro nějaký offline mod. Mám už ale nějakou logiku pomocí uložených procedur na straně databáze. Na straně aplikace mám připravené objekty, které mi vrací db data nebo provádějí nad db operace. Vše je připraveno tak, abych objektu předal jen připojení. Tím by se mi vše zjednodušilo, mohl bych předat jen oledbconnection místo sqlconnection a vše by fungovalo stejně.

Popř. pokud má někdo nějaký návrh, jak vše vyřešit lépe. Jde tedy hlavně o to zachovat sql databázi a přidat jinou pro "offline mod" (nenutit tedy uživatele k instalaci serveru na lokálním pc, ale db mít přímo u aplikace), aby se mi zachovala logika aplikace.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ale vy nemusíte uživatele k ničemu nutit.

Pokud jsem to dobře pochopil tak:

-vy udělaté aplikaci ve VB Net a tu používají uživatelé. Aplikace pracuje s databází

-Aby ji vůbec mohli používat musí mít samozřejmě nainstalovaný net framework (ale ten je většinou standartem)

-net framework obsahuje vše potřebné pro připojení k SQL serveru. Uživatel si tedy nemusí nic doinstalovat, pokud se mu podaří spustit vaší aplikaci, tak se bez problému připojí i k databázi na SQL serveru.

Jedinou omezující podmínkou je, že uživatel musí být samozřejmě připojení k síti odkud se dostane na sql server.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pak na to jdete špatně, protože Access prostě neumí to, co MSSQL server. Možnosti jsou:

a) Uživatelé se připojí k jednomu serveru, viz ten komentář nade mnou. Toto bych doporučoval.

b) Použít lokální server. Taky by šlo.

c) Předělat aplikaci na Access nebo SQL Compact edition, ale ani jedno není totéž co MSSQL ;-(

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback