Umístění stránky doprostřed   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den, prohledal jsem články a diskuze a myslím, že tam není to co potřebuji. Řeším takový to problém. Jak udělat, aby stránka, která má danou weight (šířku), aby se zobrazovala uprostřed obrazovky. A jelikož má každý uživatel jiné rozlišení monitoru, má stále stránku někde jinde. Třeba jako to máte tady na webu, nebo třeba na www.lost.cz. Prostě máte stránku s danou šířkou a po stranách vyniká pouze pozadí. Jestli mě někdo pochopil, prosím helpněte. Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pardon ne weight ale width :D

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vlastnost StartPosition ve vlastnostech formulare nastavit na CenterScreen.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

To je divné, já ve vlastnostech formuláře (form1) nemám žádnou vlastnost StartPosition. Upřesním ještě, že používám visual web developer 2008 a že dělám stránky pomocí masterpage. Tak jestli někdo ještě neporadí. Už to řeším asi 2 dny :(

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To StartPosition - nemyslel jste to ve visual basicu ? Tam to samozřejmě je. Mně jde, ale o visual web developer.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tohle nemá společného vůbec nic s ASP.NET. Je to čiště záležitost formátování HTML stránky CSS stylem.

Dělá se to následovně:

V HTML (přímo do tagu <body>) napíšete:

<div id="main">
 obsah stránky
</div>

V CSS pak doplníte:

body {
 text-align: center; /* hack pro IE*/
}

#main {
 width: 500px; /* šírka */
 margin: 0 auto; /* vycentrování */
 text-align: left;
}
nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Presne tak jak pise Tomas Jecha. Reseni je v CSS (margin: 0 auto) a musi soucasne byt definovana sirka (width: 500px) bez toho margin nebude fungovat.

Takoveto a mnoho dalsich drobnych problemu v CSS a HTML jiste vyresite na webu http://www.jakpsatweb.cz. Zakladni problematika CSS a HTLM je tam celkem podrobne popsana i s peknyma prikladama.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji všem za rady, ale už jsem na to přišel.

Stačí když jsi přepnete do okna DESIGN a vpravo dole vyberete z rolovací lišty FORM. Tam klikněte na vlastnost style a vyskočí vám okno. V levém menu klikněte na Block a dejte text-align - center. Poté klikněte na Box a pod sloupečkem Margin dejte: right - auto; bottom - auto ; left - auto. A nakonec klikněte na Position a do kolonky width zadejte počet px (šířku).

To je vše dejte ok. A klepněte ctrl+F5. Všechen formulář je uprostřed stránky. Zkuste si zmenšit internetové okno. Formulář je stále uprostřed.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jsem sice začátečník - už dlouho, ale pokud by jste si přečetl seriál o tvorbě stránek v ASP.NET od Tomáše Hercega, tak tam je přesně ten přípa. Má tam i vycentrovanou stránku a řešenou pomocí css stylů v externím souboru - tak jak to píše Tomáš Jecha. Pokud píšete takové stránky, myslím si, že používání css stylů v externím souboru je nutnost a měl by jste na to přejít!Řečeno slovy klasika..."setrváváte ve špatných zvycíh". ;-).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To jsem rad ze si na to prisel =).

Snad jen ti preju at zjistis co nejdrive ze tento zpusob kterym jsi na to prisel (sice asi funkcni) je pro tento ucel naprosto nevhodny.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak je to dobrý, začínám dělat s tím css, a musím říct je to lepší a praktičtější, ale složitější. No snad si zvyknu. Tak děkuji všem a můžete toto téma označit za vyřešené. Přeji pěkný den.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback