C# a SQL   zodpovězená otázka

C#, SQL

Zdravím, mám takový dotaz.

V článku od Tomáše Hercega jsem se dozvěděl, jak spojit databázi a program v C#.

Jenže článek je napsaný pro konzolovou aplikaci a když se stejné kódy a postupy snažím aplikovat do Windows Form Aplication, vezmu v potaz např. sqlconnection, vypíše error, že zadaný název nezná.

Mohl by mi někdo poradit jak mám připojit sql databázi s programem v C#? Díky moc

A ještě bych měl jednu otázku. Jestli tu je teda někdo, kdo pracuje ve visual studiu a programuje v C#. Řeknu to v příkladu, aby to bylo jasné. Mám 2 formy (2 okna), při spuštění je vidět jen jedno, když kliknu na button, aby se mi ukázalo i to druhé a měl jsem aktivní obě okna.

Díky za odpověď,

Jakub Kratina

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pravděpodobně jste nenaimportoval jmenné prostory (namespace). Co to bylo za článek?

Uděláte to příkazem:

using System.Data.SqlClient

Popřípadě ve Visual Basicu:

Imports System.Data.SqlClient
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jednalo se o tento článek

http://www.vbnet.cz/clanek--52-komunikace_s_mssql_databazi_vb_net_c_.aspx

Už to funguje, sem začátečník v C#, takže děkuju a mohl by mi někdo pomoci ještě s mím druhým dotazem, který sem uvedl v úvodu? Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mě to bylo divné, to je můj článek :-). Hlavně, že to funguje.

No uděláte tímto kódem:

Form2 novyFormular = new Form2();
novyFormular.Show();

Nejdříve vytvoříte instanci formuláře a pak ji zobrazíte. Oba formuláře budou aktivní a zobrazení.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jde o to, že tento kód mi vytvoří úplně nový formulář. Ve visual studiu dám Add new item a tam zvolím nový windows form. Mám jakoby nový formulář např form2. Ve form1 mi to najde, ale pokud dám form2.Show(), nic to neudělá. Resp. form2.ActiveForm.Show();

Jsem v tomhle začátečník, proto se možná tak hloupě ptám :) Díky za radu. Moc ji ocením.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdá se mi, že si pletete několik pojmů dohromady.

Ve Visual Studiu vytváříte třídy formulářů. Tyto třídy se při spuštění zinicializují a jejich instance se zobrazí (tak jak jsem to ukázal v příkladu - ukazuji, jak vytvořit instanci třídy Form2). Jednou větou - musíte vytvořit novou instanci třídy formuláře, aby se zobrazil.

Nebo co znamená nový formulář? To se zobrazil formulář prázdný? Vlastnost ActiveForm bych nepoužíval - ta funguje jen pokud již máte chtěný formulář zobrazený.

Co tedy konkrétně udělá můj kód, který jsem vám poslal?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Váš kód zobrazí nový prázdný formulář, ale nezobrazí ten, který jsem si vytvořil.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A máte ten formulář, který jste si vytvořil, nazván "Form2"? (Pozor, pokud to děláte v C# myslím, že záleží i na velikosti písmen!)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jj to se nebojte, zas tak blbej nejsem :o)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Něco děláte špatně, ten kód co jsem poslal je v pořádku. Zobrazí formulář, který jste navrhnul. Chyba musí být jinde.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak už to funguje, nevím co jsem dělal špatně. Díky moc. A jelikož sem samouk. Mám otázku ještě.

"Parse" co to znamená? Děkuju

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Parse je anglické slovo znamenající rozdělit nebo analyzovat. V programování je to proces, kde máme vstupní data a my se snažíme z nich získat nějakou informaci. Například textovou reprezentaci datumu je třeba rozparsovat na datový typ DateTime.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback