Formátovaný text do databáze a zpět   zodpovězená otázka

SQL

Chtěl bych se zeptat jakým způsobem mám uložit v db nějaký formátovaný text (např. odřádkování) z textového pole a jak jej zpátky načítat, aby formátování zůstalo. Díky za odpověď

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nechápu, kde je problém. Hodnotu, kterou dostanete z TextBoxu uložíte tak, jak je, do databáze (akorát pozor na kódování), a příkazem SELECT získáte opět to, co jste tam uložil. Databáze hodnotu nijak nemění. Pokud tedy v textovém poli byl konec řádku, v textu, který vytáhnete, bude tam, kde byl.

Pokud tento problém řešíte v nějaké webové aplikaci a na webové stránce se vám konce řádků nezobrazují, pak evidentně netušíte nic o HTML a měl byste si to nastudovat. Pokud je to kdekoliv jinde (WinForms atd.), tak by se tohle stávat nemělo.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Jde mi právě o WinForms. Nikdy jsem s většími texty nepracoval, tak jsem se radši nejprve zeptal, než následně něco předělávat. Děkuji tedy za odpověď, vyzkouším...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback