ASP.NET Rendering   zodpovězená otázka

ASP.NET/IIS, HTTP/HTML

Zdravím.

Mám dotaz, je dobré nějak ovlivnovat rendrovaní aplikace?

Má to nějak vliv na rychlost, funkčnost, ...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Určitě to má vliv na funkci :-).

No záleží na tom, jak výstup ovlivníte...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No, jde mi spíše o rychlost. Mám menu, a místo těch škaredých tabulek, rendruji pouze:

<p><a href="">Něco</a><a href="Neco">Něco</a></p>

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vlastní renderování je stejně rychlé jako to ASP.NETí. Záleží na tom, jestli při jeho psaní neuděláte nějakou chybu. Ale určitě mám raději kompaktnější komponenty - otázkou je, jestli tím neomezíte funkčnost.

Přeci jenom je toto téma hodně široké. Je to, jako kdyby jste se ptal, jestli je dobré vyměnit autu pneumatiky - záleží na těch starých, na těch nových i na tom, na co budete auto používat.

Jestli jde o přenášení menšího objemu dat a hezčího HTML, pak to výhodné je.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Otázkou je, k čemu je hezké HTML potřeba. Důležité je, aby se to zobrazilo v prohlížeči, kde si lidé stránky typicky prohlížejí. I dnešní mobilní prohlížečky zvládnou opravdu hodně, takže je potřeba dobře zvážit, jestli vyvinuté úsilí k tomu, aby HTML mohl číst i člověk (přestože je především důležité, aby ho přečetl počítač), stojí za to.

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět

K čemu? Třeba pokud chci pak přistupovat k HTML javascriptem, tak musím mít 100% kontrolu nad tím, co se generuje. Nebo prostě nevyhovuje uživateli tabulkový layout. Možností je dost.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Kdyz se vybodnete na tabulkovej layout takt to urcite o neco rychlejsi bude. Ne sice v renderovani ale ve vykreslovani v prohlizeci urcite.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback