Problém s XNA 2.0 a VB   zodpovězená otázka

VB.NET, XNA

Zdravím, učím se podle tutorialu o VB a XNA 2.0, podařilo se mi vytvořit XNA okno, ale kdyz zkousim vykreslit micek (ball), tak mi VB hodi chybu. Chyba je na radku, kde urcuji texturu(2d) micku, mam udelane vse podle tutorialu, pridanou do content. Chyba vypise, ze nebyl soubor nalezen a uvadi to, ze hleda soubor ball.xnb (nebo tak nejak tak pripona)... Nevíte v čem je problém ?

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Přípona je správná, soubor ball.něco se pomocí mechanizmu Content Pipeline zkompiluje do formátu XNB a při spouštění hry se načítá. Zkuste zkontrolovat, jestli jste na něco nezapomněl - jestli je soubor skutečně tam, kde má být, jestli jste použil speciální šablonu projektu, která je v prvním díle seriálu atd.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Všechno jsem to znovu okontroloval a vše je správně, jenom mě to prostě hazí chybu na řadku, kde uvadím texturu

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nevím, kde může být chyba. V článku asi nebude, protože ostatním se to podle něj podařilo udělat. Zkontrolujte, jestli ve složce projektu máte ve složce Bin/Debug soubor Ball.xnb.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak ve složce Debug soubor Ball.xnb..

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

*** není, může být problém v tom, že mám nainstalový jenom Visual Basic 2005 a XNA jsem musel instalovat rucne, podle toho co bylo v jednom z komentářů ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ten soubor ball.xnb by měl být v adresáři ...\bin\Debug\Content

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

nn, zadny soubor ani slozka content tam neni

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak jsem tu chybu našel, nejspíš se nenainstalovalo vše s XNA. Původně jsem to nainstaloval na Visual Basic 2005 Express tou instalaci jak někdo poradil v komentáři u článku, ale tam je přesně chyba, když jsem nainstalovat C# 2005 s SP1 a poté nainstoval "normálně" XNA, vše funguje bez potíží.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback