Microsoft SQL Server 2005   zodpovězená otázka

SQL

Dobrý večer! Prosím o radu.

Nainštaloval som si Microsoft SQL Server 2008. Úspešne. Úspešne som odinštaloval a teraz mám Microsoft SQL Server 2005 v "kýbli".

TITLE: Connect to Server

------------------------------

Cannot connect to YOUR-067F20FE15.

------------------------------

ADDITIONAL INFORMATION:

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server) (Microsoft SQL Server, Error: 2)

Toto sa mi zobrazí pri pokuse spustiť cez SQL Server Management Studio Express

Niekoľkokrát som ho preinštaloval a stále to isté.

Vedel by mi niekto poradiť?

Vďaka!

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Tak pripojiť Management Studio sa mi podarilo pomocou tlačítka Open File with New Connection. Ale bohužiaľ sa teraz neviem pripojiť k vytvorenej databáze z VB 2008 EE. Hlási to túto chybu:Failed to generate a user instance of SQL Server due to a failure in starting the process for the user instance. The connection will be dosed.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý večer!

Asi budem musieť všetko preinštalovať. Tak by som sa chcel spýtať, ak bude niekto tak dobrý mi odpovedať. Máte vedľa seba nainštalované Microsoft SQL Server 2005 a Microsoft SQL Server 2008?

Ďakujem za odpoveď!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý večer!

Asi som zle položil otázku. Pokúsim sa byť presnejší.

1. Je možné súčasne používať na jednom počítači Microsoft SQL Server 2005 EE a Microsoft SQL Server 2008 E?

2. Ak áno, za akých podmienok?

3. Ak mi po opätovnej inštalácii nefunguje korektne ani jeden so serverov je to tým, že je niečo chybne zaznamenané v registroch.

4. Ak áno, je nejaký postup na vymazanie týchto chýb, alebo musím preinštalovať celé Windows?

5. Mám v tom totálny zmätok?

Za prípadné odpovede na ktorúkoľvek otázku, alebo popísanie vlastných skúsenosti s inštaláciou SQL Serverov EE vopred ďakujem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobre skrátim to na jednu otázku:

Môžu žiť vedľa seba Microsoft SQL Server 2005 EE a Microsoft SQL Server 2008 E?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý večer!

Toto je môj posledný nesmelý pokus dočkať sa odpovede k tejto téme. :-)

Chystám sa preinštalovať celý OS Windows XP.

Keď ho budem inštalovať nanovo, chcel by som mať nainštalovaný na jednom počítači VWD 2005 EE a k tomu Microsoft SQL Server 2005 EE, VWD 2008 EE a VB 2008 EE a k tomu Microsoft SQL Server 2008 E.

Prosím o radu. Je to možne?

Za všetky odpovede vopred ďakujem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano je to možné... To s jakou databází budete pracovat specifikujete pomocí třídy Connection (podle poskytovatele dat) - viz ADO.NET na msdn.microsoft.com.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ďakujem za odpoveď.

Lenže, keď inštalujem 2008, tak pri inštalácii je odo mňa požadovaná odinštalácia komponentov 2005-ky a až po odinštalovaní Management Studio Express ma to pustí ďalej.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já nevím, když jsem v instalaci SQL Serveru 2008 zkoušel dát upgrade, tak mi to nějak nechodilo. Nakonec jsem skončil u toho, že jsem odinstaloval všechno, co mělo v názvu SQL Server a co se ho týkalo a nainstaloval znovu jen verzi 2008.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Ďakujem za odpoveď!

Ja som akurát preinštaloval OS a zatiaľ som nainštaloval VWD 2005 a SQL 2005 zo starého CD a čo ďalej, ešte sa rozhodnem. Pretože jeden z freehostingov nepodporuje už ani vyššiu verziu SQL 2005 iba tú staršiu, Ďalší zas už iba SQL 2008, ale mám pocit, že tam bežia aj veci s SQL 2005.

Ešte raz ďakujem a prajem príjemný deň!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Obě verze umí pro začátečníka víceméně to samé, SQL 2008 obsahuje některé pokročilejší věci, které si troufám tvrdit zatím nevyužijete.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback