Rotácia obrázku   zodpovězená otázka

VB.NET, WinForms

Dobrý deň. Chcem sa spýtať, akým spôsobom môžem rotovať obrázkom v picture boxe? Vo VB6 mi to išlo urobiť pomocou FoxCBmp.dll. Ale v .Net neviem ako na to. Už som aj pozeral na fóre, ale nenašiel som nič. Neviete mi poradiť, ako to urobiť, alebo aspoň nejaký link? A ešte jedna otázka. Skúšal som podľa Vášho článku o vytváraní vlastných komponentov vytvoriť ten 'FolderPicker', ale neviem, ako ho môžem použiť vo formulári. Ako ho mám pridať do Form? Ďakujem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mám dojem, že jste se ptal, jak vykreslit text pod nějakým úhlem. Odpověděl jsem, že se musí nastavit transformace. S obrázkem je to naprosto stejné - nastavíte transformaci a vykreslíte obrázek:

Dim img As Image = Image.FromFile("c:\img.jpg")

With PictureBox1.CreateGraphics
    .TranslateTransform(img.Width / 2, img.Height / 2)
    .RotateTransform(30)
    .DrawImage(img, 50, 50)
    .ResetTransform() 
End With

Posunutí musíte nastavit na střed obrázku (tzn. polovina šířky a poloviny výšky), rotaci nastavíte o požadovaný počet stupňů a nakonec obrázek vykreslíte.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Áno, pýtal. Vôbec ma nenapadlo, že sa to dá použiť aj na obrázok. Nuž čo, učím sa. Ďakujem. A ako s tou novo vytvorenou komponentou?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud se vrátíte na formulář, měla by se normálně objevit v soupravě nástrojů někde nahoře. Normálně ji tam přidáte, jako kteroukoliv jinou standardní komponentu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No, práve preto sa na to pýtam, pretože komponent mám vytvorený, uložený, ale nikde ho okrem Solution Explorera nemôžem nájsť.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A jste si jistý, že jste při vytváření nové komponenty zvolil typ UserControl?

Anebo zkuste přetáhnout na formulář komponentu ze Solution Exploreru. Anebo ještě lépe zkuste přetáhnout komponentu ze Solution Exploreru do Toolboxu.

Opravdu nevím, nic podobného se mi nestalo. Ani restart Visual Studia nebo Visual Basicu nepomáhá?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Toto všetko som už skúšal. Nie je to tým, že mám Express Edition? Určite som to robil ako UserControl.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Už mi to funguje, ale netuším, ako sa to podarilo. Najskôr to vypísalo nejakú katastrofickú chybu, potom chyba zmizla a z ničoho nič sa to objavilo v Toolboxe.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak hlavně že to již jde. Jinak by v takových případech mohlo pomoci zkompilování celého projektu - v menu Build vybrat Build <název projektu> nebo Rebuild Solution nebo něco podobného.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback