VB.NET NetF: 4.0 aplikace se nedokáže připojit na server s chybou 26   zodpovězená otázka

VB.NET, ADO.NET, Databáze

Zdravím všechny,

jsem totálně v koncích, už 4 hodiny řeším velmi zajímavý problém.

Mám aplikaci, která komunikuje se serverem v internetu. Server je na portu 5222.

CS je takovéto

Data Source=serv.....,5222\SQLCLA;Initial Catalog=cloud_drdata;User ID=clo...;Password=.....

Pokud jej testuji na vývojovém NTB tak funguje skvěle.

Když jej distribuuji na vzdálený počítač tak po spuštění nahlásí chybu.

System.Data.SqlClient.SqlException (0x80131904): Při vytváření připojení k serveru SQL Server došlo k chybě související se sítí nebo s instancí. Server nebyl nalezen nebo nebyl přístupný. Ověřte, zda je název instance správný a zda je SQL Server nakofigurován, aby povoloval vzdálená připojení. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Chyba při vyhledávání zadaného serveru či instance)

Ověřil jsem všechna nastavení (firewall, povolení, atd) a vyzkoušel i tři jiné aplikace a to management studio 2008, DbAccessTester.exe (tam jsem vložil celý CS a šlo to), a jinou aplikaci kompilovanou na mém PC a všechny na vzdáleném šli. (Jedná se o Windows Server 2003 SBS).

Ale ať dělám cokoliv, prostě to nefunguje. A nejhorší je, že předchozí verze aplikace (toto byl upgrade přidávající funkci mimo tento hlavní proud komunikace) fungovala v pohodě. Přidal jsem tam práci s lokální DB a to spuštění zálohování a pak upload na FTP.

BACKUP DATABASE drdatanet TO DISK = 'c:\backup\backup.bak' WITH INIT

takhle vypadá přidaný SQL dotaz.

Tak opavdu nevím

vyzkoušeno:

Aplikace

Firewall

Nastavení

Restarty

Restarty služeb

Změna konfigurace

Časy jsou synchronizovány

Děkuji za jakoukoliv radu

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Píšete, že jste přidal práci s lokální DB. Nepadá to náhodou na přístupu k té lokální DB?

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Bohužel nedělá, lokální db tam byla funkční již předtím (program slouží pro aktualizaci interních číselníků), ale celou novou funkcionalitu jsem vypnul, aktuálně jsem přeinstalovat i SQL CLI na 2008 R2 SP2 a stále nic :-(

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Poznáte z chybové hlášky, na kterém řádku a ve kterém souboru se zdrojákem to dělá? Fakt máte správně ten connection string? Těžko uvěřit, že z jedné aplikace ten stejný nefunguje, a ze druhé ano.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Ano, jedná se o řádek v subrutině Load přímo formuláře,

Try

Me.PojistovnaTableAdapter.Fill(Me.Laboratore.pojistovna)

Catch ex As Exception

Me.elog(ex, "000011", "Chyba při načtení dat z DB", False)

End Try

a ten adapter je naponej na CS string té databáze

moc děkuji, přivedl jste mě na myšlenku, že zkusím celý ten program zkompilovat pro NF 3,5 a zároveň na cílovém počítači NF přeinstaluji protože vypadá, že nefunguje ani lokální ani vzdálené připojení.

Dokonce nechce ani načítat soubory z filesystému zkusím ten NF opravit.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Jste geniální smekám, no jasně že byl ten lokální string špatně, instance se jmenuje SQLEXPRESS ne SQL a jelikož ty datasety jsou propojeny tak pak to nechtělo nahodit ani ten vzdálený. Už na to koukám, ježiši já jsem takový .....

Moc děkuji, vždycky je dobrý slyšet jiný názor

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Tak hlavně že se to našlo, ale není na tom nic geniálního. Ta hláška znamená "špatný connection string", takže pak už jen zbývá najít, kde.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Mě prostě brzdilo, že mě říkal že je to na řádku toho vzdáleného serveru, no jasně že musí být protože ten dataset má oba CS v sobě. Opravdu moc díky.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback