Ověřování windows a okno k přihlášení   zodpovězená otázka

Offtopic, Bezpečnost

Zdravim, když si nastavím v IIS na aplikaci jenom ověřování systému Windows (ostatní zakážu, protože na stránce potřebuji vyčíst username), tak to po mě chce vždycky připojení k mému počítači (vyskočí okno, kde musím zadat jméno a heslo). A já nevím čím to je a potřebuju se to nějak zbavit. Někde jsem v nastavování udělal asi chybu, ale absolutně netuším kde.

A tu samou věc to po mě chce i na druhém počítači, kde jsem nainstaloval IE8. Před tím to ještě fungovalo.

Už fakt nevím, zkusil sem snad skoro vsecko...

Nevíte někdo? Díky za cokoliv, co mě navede..

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Na dotaz je težké odpovědět neb tam kombinujete moc věcí dohromady. A jiné podstatné zas nepíšete, tj. jaké Windows máte, ptáte se se slovy "vždycky" (kdy, vždycky) a "to" (je co?) a připojení k mému počítači" (odkud?)...

Jestli jde o přihlášení uživatele po startu počítače, pak je to záležitost nastavení v

Ovládací panely / Uživatelské účty / Změnit způsob přihlašování...

Jestli jde o přihlašování do sítě, pak je to otázka oprávnění. Může jít o práva systému NTFS, máte-li např. Windows XP Prof., přístupu ke sdíleným prostředkům, k doméně...

Píšete "zkusil jste skoro všechno", ale nepíšete co jste vlastně zkoušel.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Aha...tak to se omlouvám, těžko se to vysvětluje. Tak ještě jednou:

Mám "nějaký" intranet a na svém počítači (Win Vista Ultimate), ho testuju lokálně. A od poslední reinstalace systému jsem asi něco udělal špatně. Při zadání adresy do prohlížeče (a samozřejmě odentrování) vyskočí okno, kde musím zadat uživatelské jméno a heslo na můj počítač. Poté je možné pokračovat v načtení stránky. V IIS 7 mám povoleno ověřování systému windows a zakázáno a anonymní ověření, protože na stránce potřebuje přesnou identifikaci uživatele. Ale prostě nechci při každém spuštění vyplňovat jméno a heslo.

Ten samý problém se naskytl i na druhém počítači (též Vista), po nainstalování Internet Exploreru 8.

A netýká se to jenom toho intranetu, ale každé webové aplikace, kde používám ověřování systému windows.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A na té síti máte vytvořenou doménu do které jsou uživatelé přiřazeni?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

ano, ale to podle mě nehraje roli, protože ješte před nedávnem mi to bez problému jelo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

podívejte se na nastavení MSIE - Nástroje / Možnosti / Zabezpečení / Místní intranet / Vlastní úroveň / Ověření uživatele

Nemáte tam zatrženo "Požadovat uživatelské jméno a heslo"?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

mám tam: automaticke přihlášení pod aktuálním uživatelským jménem a heslem

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud máte účty se stejným jménem a heslem (buď duplikované učty na serveru i u klienta nebo ideálně v rámci domény), tak ti to přihlášení provede. Je jasné, že pokud přihlášení neodpovídá nebo se jedná například o jinou doménu, tak se prohlížeč na jméno a heslo vždy dotáže. Ta "ta samá věc" je běžné chování Windows autentifikace.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Někde v ovládacích panelech je v okně s uživatelskými účty možnost spravovat síťová hesla nebo tak nějak se to jmenuje, tam by to mohlo být.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback