Sitemap providers ze seriálu - chybka   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Narazil jsem na jeden problém s vlastním Sitemap provider, ze zdejšího seriálu. Schválně si zkuste do stránky vložit SiteMapPath a kliknout na Výpůjčky. Ty se v drobečkové navigaci vůbec nezobrazí. Všiml jsem si problému, když jsem definoval styly pro aktuální stránku a položka Výpůjčky neustále vzdorovala. Pokud vyberu nějakou subpoložku z Výpujček, už je vše ok. Jak tento problém vyřešit? Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Prosím snažně autora seriálu :-), zda-li by se na chybu výše popsanou nepodíval. Snažil jsem se, ale problém jsem nevyřešil. Nemožnost odchytit stav vybraného hlavního nodu Výpujčky (nejlépe viditelné při vložení SiteMapPath.)

Díky moc

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkusím se na to podívat, až budu mít čas.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Stále bez času? :-) ... Jen se připomínám ;-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak jsem našel trochu času, ale příčinu problému jsem nepřišel. Našel jsem asi 5 blogpostů popisujících příslušný problém (dokonce jeden v češtině), ale zlobí to jen v komponentě SiteMapPath. Tipnul bych si, že v ní bude nějaká chyba, protože ostatní komponenty pro sitemapy zobrazí výsledek správně a korektně se chovají.

SiteMapPath se nezobrazí, pokud nenajde žádnou SiteMapNode, která by měla dané URL. Tady taková položka existuje, ale SiteMapPath se neukáže, v největší pravděpodobností je tedy chyba tam.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkusil jsem to i v novém .NET Frameworku 4 a chyba je tam pořád, zkusím to nahlásit do Microsoftu jako bug, aby to opravili.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tož děkuji a už se nedivím, že se mi to nepodařilo vyřešit :-( Ono to bohužel není jen v této komponentě. Já na to přišel tak, že jsem chtěl pouze zvýraznit položku na které jsem v treeview (ještě za pomocí css adapters) a to se mi u této jediné nedařilo. Pak jsem zjistil, že se nezobrazuje ani v drobečkové navigaci...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback