Prazdna hodnota z DateTimePicker   otázka

Komponenty, WinForms

Caute

potrebujem do databazy vkladat urcite udaje o uzivateloch ako meno, priezvisko, datum narodenia ......

pouzivam nato form kde na zadanie datumu narodenie pouzivam DateTimePicker a moj problem spociva v tom ze ak nahodou neviem datum narodenia uzivatela tak potrebujem aby sa mi zapisala prazdna hodnota do databazy do pola datum_narodenie, ale DateTimePicker mi stale vrati minimalne aktualny datum.

Vdaka

Cujan

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Caute tak zatialsom nasiel len to ze sa neda dostat prazdna hodnota z DateTimePicker. Tak mi skuste aspon poradit ako by som mohol poriesit situaciu ze mam v tabulke student udaje o studentoch medzi ktorymi je aj datum_narodenia a ten typu DATE aku hodnotu tam mam vkladat ak nahodou neviem datum narodenia studenta?

vdaka

cujan

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Na to jak dostat do DateTimePickeru prázdnout hodnotu jsem taky nepřišel. Řeším to většinou tak, že tam kde není zadání data povinné si udělám vlastní control prvek kde je defaultně dateTimePicker.enabled=false pokud uživatel klikne do cotnrolu tak odchytnu událost click kde nastavím dateTimePicker.enabled=true a v kódu ošetřím co se bude dít když bude enabled false nebo true.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

DateTimePicker má nějakou hodnotu tuším ShowCheckBox, která umožňuje buď zaškrtnout zaškrtávátko a pak datum platí, nebo ho odškrtnout, a pak neplatí. Je to standardní a systémové řešení.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vím že je tato komponenta od třetí strany, která umí vracet prazdný datum. To jen pro info, že to není neřešitelné.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback