Vyplnění XML souboru   otázka

Architektura, XML, WinForms

Zdravím, mám jednoduchou šablonu XML souboru a nyní se chystám udělat jednoduchý prográmek, který na základě šablony umožní uživateli vyplnit data prostřednictvím formulářů a soubor uložit jako XML.

Jak nejryhleji to udělat? Nemohu použít nějakou komponentu, která to urychlí? Nevíte zda neexistuje nějaký nástroj, který toto dělá?

Moc dík. P.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

K čemu komponentu? Buď to v tom souboru nahraďte přes string.Replace, pokud jsou to malé úpravy, nebo si jej jednoduše načtěte do XmlDocumentu, přes dotaz v jazyce XPath si vyberte konkrétní eleme, změňte jej a pak zavolejte Save.

Dim doc As New XmlDocument()
doc.Load("soubor.xml")
doc.SelectSingleNode("/objednavky/objednavka[0]").Attributes("id").Value = "24a"
doc.SelectSingleNode("/objednavky/objednavka[0]").InnerText = "objednávka"
doc.Save("soubor2.xml")

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Uložení do XML není problem.

Ale jde mi spíše o vygenerování těch formulářových polí na základě XML šablony. Prostě těd musím jít do šablony a na jejím základě začít dynamicky generovat formuláře (textbox, combobox, apod.).

Obecně vím jak to udělat, ale říkám si, jestli na tohle není nějaká komponenta. Něco jako DataGrid, kterému předám XSD a on připraví dotyčná pole.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Aha takhle, špatně jsem pochopil. Těžko říct, o žádné takové komponentě nevím. Napsat vlastní by ale nemuselo být zas tak těžké.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback