GridView   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Ahoj všem,

měl bych dotaz ohledně GridView.Mám web.aplikaci ve které využívám GridView pro zobrazení dat z DB..v jednom sloupci mám tlačítko smazat.Toto tlačítko bych chtěl zobrazit pouze když je uživatel přihlášen do aplikace(pomocí Altairis providera).Je to možné udělat?

předem díky za answer

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak se mi to nakonec povedlo :)) jen jsem změnil podmínku na roli uživatele.

if (!Context.User.IsInRole("Administrators"))
            foreach (GridViewRow row in GridView1.Rows)
            {
                foreach (Control control in row.Cells[3].Controls)
                {
                    if (control is LinkButton && control.ID == "LinkButton1")
                    {
                        control.Visible = false;
                    }
                }
            }

Možná to jde jednodušeji,ale funguje to..samozřejmě se nebráním lepším řešením či nápadům :)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Nemusíte to dělat přes roli, pokud uživatel roli mít nebude, nešlo by to jinak. Stačí použít:

if (User.Identity.IsAuthenticated) ...

Pokud chcete jen skrývat a zobrazovat něco podle toho, jestli je uživatel přihlášen, můžete použít komponentu LoginView. Ta má uvnitř dva elementy - AnonymousTemplate a LoggedInTemplate, do nichž dáte, co se má zobrazit nepřihlášeným a co přihlášeným.

Pokud ji potřebujete dostat do každého řádku GridView jak vidím z ukázky kódu, pro daný sloupeček použijte TemplateField.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Máte pravdu,že v tomto případě je asi jednodušší řešit to přes LoginView,ale v některých případech se hodí i rozlišovat role uživatele(např.pokud potřebuji dělat úpravy v závislosti na roli).Měl bych otázku..v LoginView je krom LoggedInTemplate a Anonymous. i nabídka RoleGroups,ta se dá využít na práci s rolemi?

děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak jsem si zjistil na MSDN k čemu se dá využít RoleGroups.Takže netřeba odpovídat..děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback