Přístup k Wordovským dokumentům z webu   otázka

ASP.NET WebForms

V článku Tomáše Hercega je popsán přístup z .NET windows aplikace k wordovské šabloně. Zkusil jsem upravit jej pro webovou aplikaci, ale nedokážu zaregistrovat knihovnu office.

V web.config mám nastavenou assembly:

<assemblies>
<add assembly="Microsoft.Office.Tools.Word, Version=8.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=B03F5F7F11D50A3A"/>
</assemblies>

v kódu stránky mám počáteční aktivování:

Sub word(ByVal sender As System.Object, ByVal e As system.EventArgs)
        'spustit Word
        Dim w As Microsoft.Office.Tools.Word.Document
        Documents.Open(IO.Path.Combine(Application.StartupPath, "Test.doc")).Activate()
    End Sub

Při spuštění hlásí že nemůže najít knihovnu, nabízí automatické přidání assembly, které se neliší od toho co je už v configu.

Mám nainstalovasný offoce 2003, totéž je dáno u všech uživatelů - námitka u článku o nesystémovosti takovéto aplikace neplattí

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zaprvé - tento dotaz patří do kategorie ASP.NET.

Zadruhé - jste si jistý, že na serveru, kde tu ASP.NET aplikaci používáte, máte nainstalovaný Office? Resp. stačí ta knihovna, dejte ji do adresáře Bin aplikace a mělo by to jet. Instalovat Office na server bych vřele nedoporučil, pokud to není jen nějaký firemní intranet, ale i tak tam nemají moc co dělat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

-Za nesprávné umístění se omlouvám.

-Pokud jde o použití, office bude mít uživatel na své stanici, na server jej dávat nechci. Raději přidám knihovnu, to by bezpečnostní díra být snad neměla?

Mohl byste mne laskavě nasměrovat, jak zavolat příslušnou knihovnu?

Děkuju

Vlasta

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud to chcete mít jako webovou aplikaci v ASP.NET (jestli to vůbec chápu správně), pak ten kód, který píšete, se spouští NA SERVERU a ne u klientů na počítači. Tím pádem ta knihovna musí být na serveru, dejte ji do složky Bin ve webové aplikaci.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback