Naplnění dat pro Formview   otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den, zkouším si naprogramovat webovou aplikaci v ASP.NET podle seriálu, pro zobrazeni dat používate Gridview pro přidavani FormView - DefaultMode="Insert"

Existuje nejaka moznost předvyplnit pole ve Formview z vybraneho řadku Gridview? - zatím jsou vždy prázdná.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Váš dotaz je i tak trochu zmatený,chtělo by lépe formulovat Váš "programátorský" záměr a podle toho hledat řešení.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

jsem začátečník a tak možná nevím věci kterí jsou pro ostatní samozřejme ale nedalo mi to a prošel jsem si část 3 ještě jednou (ani v kapitole 6 kde se take hovoří o přidávání zaznamu )jsem řešení nenašel.

Jde mi o to aby uživatel když přidává záznam nemusel vypisovat do pole cely dlouhy text, ale mohl jen upravit data, ktera mu předvyplnim - teoreticky by ten text tam mohl vložit přes schranku, ale v případě většího počtu sloupcu by to nebylo pohodlné, proto chci aby v tom formview v režimu insert byla již data.

ještě mne napadlo, že bych to mohl řešit tak, že bych na tlačítko v browse založil kopii příslušného řadku příkazem sql a pak tento přidaný zaznam otevřel v režimu edit - ale to bych zase musel vědět, ktery záznam je ten přidany.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Možná existuje nějaké snadnější řešení,ale to by musel posoudit někdo znalejší ASP.netu.

Mě napadlo jen toto:

Přiřadit v události text boxu požadovaný text,poté by si ho uživatel upravil podle svého nebo nechal tak jak je.Odzkoušel jsem to a funguje to :)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

V nějaké vhodné události, například Page_PreRender zkontrolujte, jestli je Page.IsPostBack rovno False (pokud ne, tak už hodnoty nastavovat nesmíte, protože je uživatel mohl změnit, True to je při odesílání stránky).

Pokud je False, tak si komponentu najdete ve FormView přes FindControl a naplníte ji daty.

If Not IsPostBack Then
    CType(FormView1.FindControl("TextBox1"), TextBox).Text = "blablabla"  'případně si hodnotu vytáhněte z GridView
End If

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback