ID zaznamu   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms, Databáze

Pokud přidam zaznam pomoci FormView - DefaultMode="Insert"

mohu nějak zjistit jaké bylo přiděleno ID novemu zaznamu?

Mohlo by to byt v SqlDataSource1_Inserted, ale nenašel jsem to.

zvažoval jsem i použít uloženou proceduru, ktera by pomoci select vracela tuto hodnotu - jak ji pak zjistit ve strance?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

nejdříve by jste se měl něco o asp.net a sql naučit..tohle jsou opravdu začátky.

ID samozřejmě lze z DB vytáhnout,je to jeden parametr(sloupec).

Pokud ho používáte pro identifikátor řádků,tak se stejně plní automaticky a tak nevím k čemu ho chcete zobrazovat.pro práci s ním ho nemusíte vědět ani vidět

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

vim ze je to sloupec v tabulce, ale v sql si vygeneruji nove cislo dokladu a uzivateli bych chtel vypsat ze jeho zaznam byl ulozen pod cislem XXXXXXX (popr. vytiskout) ale nevim jak ho ziskat.

neda se nacist ten posledni protoze to nemusi byt on.

obecne priznam ze nevim jak tento parametr ziskat.

ale je mozne ze se to da obejit i jinak.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tohle je trochu složitější, napsal jsem to na blog.

http://www.vbnet.cz/blog-clanek--268-net...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji - to bylo přesně to co jsem potřeboval

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pane Němec, naučte se buď číst a chápat tazatelovy dotazy, nebo raději neodpovídejte. Tohle není první příspěvek, ve kterém radíte nesmysly a tazatelům radíte, aby si to pořádně nastudovali.

nahlásit spamnahlásit spam 0 / 2 odpovědětodpovědět

Nechci se obhajovat,ale tazatelův dotaz byl podle mého položen špatně a byl špatně pochopitelný..při druhé reakci,bylo už jasné,že to nebude tak jednoduché a tak jsem už nereagoval.Nesnažím se nikomu radit,pokud sám nevím,taky patřím mezi začátečníky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já to chápu, ale tento první dotaz mi tak pochopitelný nepřijde, ba právě naopak - je to jeden z těch srozumitelnějších dotazů, které na fóru až tak často nevídáme. Pro příště - pokud máte nějaký nápad, klidně ho napište, ale nevyčítejte začátečníkům, že si to nenastudovali, když jste jen "o pár lekcí dál".

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je pravda,že jsem spíš já špatně dotaz pochopil,takže se oběma omlouvám :)) Funguje napsaný blog i pro návrat na vytvořený záznam?Myslím tím to,že když ve FormView vytvořím záznam,tak aby mě to poté přesměrovalo na zobrazení daného záznamu?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Uvedený článek na blogu obsahuje návod, jak zjistit ID nově přidaného záznamu. Co s ním uděláte, to už je čistě vše věc - můžete přesměrovat třeba na stránku DetailZaznamu.aspx?id=32, kde 32 je to IDčko, nebo si ho můžete poznamenat černou křídou do komína. To už záleží na tom, co potřebujete.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Fce Sqlserveru:

SELECT @@Identity

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback