ASP a linux   otázka

ASP.NET WebForms, ASP.NET MVC, ASP.NET/IIS

Caute

da sa asp nejakym sposobom rozbehat aj na apachi, ktory bezi na linuxovom stroji?

vdaka

cujan

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Existuje projekt Mono,který by měl toto umožnit,ale v jaké vývojové fázi je,jak a jestli funguje,opravdu nevím :)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

ASP nebo ASP.NET? To je dost podstatný rozdíl.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To je pravda,ani mě nenapadlo že by se někdo ptal poouze na ASP,ten samozřejmě na Apachi rozeběhnout jde,tuším že je na to potřeba jakýsi modul,ale to neřikám s jistotou.Co se týče ASP.net - viz moje předchozí reakce :)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Sorac,

jasne ze asp.NET. Moja chyba :-) Inac od vcera som dost surfoval po nete a okrem toho mona som ani nic ine nasiel. Len som dost sklamany lebo bol som uz dost nazhaveny na vyvoj aplikacii ale kedze ich nemozem hostovat na svojom servery (SUSE linux lebo na win nemam) tak je mi to dost proti srsti. Takze nerad to priznavam ale asi budem musit prejst na php.

Vdaka za vsetky rady

cujan

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Mono by pokud vím ASP.NET mělo podporovat. Ale budete s tím mít dost vztekání, jako obecně se vším na té bastlplatformě.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Pokud umíte UNIX,tak by pro vás neměl být problém si s projektem Mono "pohrát" a rozchodit to(nemyslím si,že by to byl zas takový oříšek-i když SuSe distribuci moc neznám).Druhé řešení by bylo virtualizovat.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Tak to mi je jasne, s monom sa pohram, len neviem ci sa mi casom neotvoria ine problemy ako napr. spolupraca s roznymi typmi databaz atd.......

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jak říkám,pokud opravdu chcete vyvíjet v ASP.netu a nechcete jít naslepo do projektu Mono,tak si nainstalujte virtual Widle a je to.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ja nemam problem vyvijat apliakciu na linuxe, ja ju tam potrebujem hostovat. Ja si ju vyviniem na windowse, len problem je v tom ze mam linux server s pevnou IP a kedze nechcem platit hosty tak sa snazim rozbehat hosting pod linuxom.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nevim jak máte udělané net připojení,ale hostovat něco virtuálně na serveru přeci není problém.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ale taky to není ideální a pro provozování Windows Serveru musíte mít příslušnou licenci, která není zas tak levná záležitost.

Mono by mělo umět i přístup k jakékoliv rozumné databázi.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ještě jsem se díval na web Mono projectu,kde je ke stažení instalace přímo pro Suse distribuci + spousta hintů.Určitě by stálo za to zkusit ji "rozběhat" a poté se podělit se zážitky.Určitě by se to hodilo nejen vám,ale i ostatním čtenářům tohoto webu :)Mě samotného toto téme zajímá,ale bohužel na to nemám čas :(

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Oki pozriem sa nato podrobnejsie a potom sa podelim o zazitky. Popripade ak sa mi to podari rozbehat tak skusim napisat o tom nejaky clanok a poslem to autorom tohto fakt super webu.

Zatial sa majte

cujan

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Pokud by jsi potřeboval helpnout,tak jsem k dispozici :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

oki dikes :-)

tak mono som uz aj nainstaloval, len musim postudovat co k tomu potrebujem a hlavne celu filozofiu, do akeho adresara sa kopiruju sobory ktore chcem ma tpristupne cez web atd. Lebo zatial mi to nie je jasne, kedze mi bezi apache, ktory prakticky mi obsluhuje web.

cujan

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jestli si dobře vzpomínám tak je potřeba do Apache nainstalovat modul mod-mono-server nebo tak nějak

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Cau takze rozbehal som to asp podla navodu na tejto stranke

http://mono-project.com/Mod_mono

ich testovaci projekt mi ide v pohode, mozes pozriet na

http://www.slspo.sk/asp/test/

len neviem preco mi neide moj projekt pokusny

http://www.slspo.sk/asp/pokus/Default.as...

:-)

pritom to je len jedn a jednoducha stranka a na nej obycajny label.

ale skusim luskat dalej mozno na nieco pridem.

cujan

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jak vidím tak používáte jazyk VB.net,máte pro něj zkompilované zdroje v Mono?Zkusil bych být váma otestovat aplikaci v C#,který je pro Mono primárním jazykem

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

V tom asi problem nebude lebo mahodil som pokusny projekt, ktory pouziva c# a nepomohlo hlasi tu istu chybu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je možné se podívat co za chybu to vyhodí když máte stránku v C#?Práva k potřebným složkám jsou správně nastaveny?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak s pravami som nerobil absolutne nic a pozeral som do logov ale nic mimoriadne som nenasiel, ale len mozno ja som nato neprisiel.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je divné,že testovací web. aplikace na Mono funguje.Tu aplikaci jste vyvíjel pod Widlema nebo přímo v Monu?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No je to fakt divne, ono mozno je to len moja chyba.

Aplikaciu som urobil vo VS a potom som ju dal publikovat a subory som potom nakopiroval na server.

Mozno je to v tom?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Těžko říci,chtělo by to trochu laborovat,určitě to bude nějaká maličkost.Třeba se najde chvilka času na to,abych to taky zkusil,sice na jiné distribuci(používám výhradně Debian).Uvidím.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Musíte vyvíjet v MonoDevelop a nebo stáhnou „něco“ (nevím jak bych to nazval něco jako Add-in) odtut http://www.mono-project.com/Working_with...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback