Přetečení u připojení k databázi a ukládání přes Insert   zodpovězená otázka

VB.NET

Dobrý den, měl bych dotaz, při vykonávání níže položeného skriptu ve VB 2008 mi to hlásí "přetečení". Přitom skript jako takový funguje pokud zapisuji např. jen 2 buňky. (jedná se o databázi, která není součástí exe - projektu ale je zařazena do jiného programu.

Předem děkuji za radu. Pokud by se skript dal přepsat jinak lépe, nechám si poradit.

Díky Pavel

Private Sub Form1_FormClosing(ByVal sender As Object, ByVal e As FormClosingEventArgs) Handles Me.FormClosing

        Dim PwdCon As String = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\xxx.mdb;Persist Security Info=False"
        Dim oledbcon As New OleDbConnection(PwdCon)

        Try
            oledbcon.Open()
            'Dim strSQL As String = "UPDATE(FApol) SET SText='uprava' WHERE (ID=5)"


            Dim strSQL As String = "INSERT INTO FA(Polozky, Cislo, VarSym, SText, Datum, DatUcP, DatSplat, TpStorn, DatZdPln, DatObj, Kc0, Kc1, KcDPH1, Kc2, KcDPH2, KcCelkem, KcLikv, Firma, Jmeno, Ulice, PSC, Obec, ICO, DIC, Firma2, Jmeno2, Ulice2, PSC2, Obec2, DatCreate, DatSave, Ucetni, Creator, Lock) VALUES (-1,'27010009','27010009','sdgfsdg:',#22/8/2007#,#22/8/2007#,#22/8/2007#,#22/8/2007#,0,#22/8/2007#,#1/1/2007#,0,100,5,1000,190,1295,1295,'Firma - fakt','PD','Ax','60000','Br',12,'12','Firma 1 - dodací','P 7','60000','xx',#22/8/2007#,#22/8/2007#,'@','@',0);"

            Dim cmd As OleDbCommand = New OleDbCommand(strSQL, oledbcon)
            Dim objadd As OleDbDataReader
            objadd = cmd.ExecuteReader
            objadd.Close()
        Catch ex As Exception
            MessageBox.Show(ex.Message)
        Finally
            oledbcon.Close()

        End Try
        
    End Sub
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Těžko říct, pokud to hlásí přetečení, tak asi máte příliš dlouhý SQL příkaz. Jakou přesně hlášku to vypíše?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den, hlásí to v aplikaci to hlásí jen česky: přetečení

Pokud to zadám do sql dotazu přes database explorer, tak to píše:

SQL Execution Error

Error source: Microsoft Jet Database Engine

Error message: Přetečení

Zdá se mi divné, že by nešlo poslat 2 nebo 3 řádku sql příkazu, neříkám kdybych tam cpal několik MB, ale takto?

Nedělám chybu, když používám toto připojení? Resp. tento způsob? Nedá se to zaměnit za něco lepšího?

--------------------------------------------

Než jsem odeslal tento příspěvek tak mi to nedalo a ještě po milionté páté jsem překontroloval SQL příkaz a BYLA chyba v něm, nesprávný počet hodnot oproti sloupcům. Zápis sql je hrozně nepřehledný :)

Takže se omlouvám a díky za reakci. Jako téměř vždy chyba na straně klávesnice :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nic se neděje, hlavně že se to vyřešilo. Divné ale je, že to hlásí přetečení, dovedl bych si představit konkrétnější chybovou hlášku.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback