Databáza   otázka

VB.NET, Databáze

Dobrý deň.

Mám len takú otázku. Vo Visual Basic som si vytvoril program. Všetko funguje, len teraz neviem ho ukončiť, lebo mi to neukladá a preto sa chcem spýtať či je nutné do programu vložiť databázu, kde by to ukladalo, alebo stačí len nejaký kód ak áno tak aký? Som začiatočník a trochu sa učím, ale aby som toho vedel viac je pre mňa už dosť neskoro. Ďakujem za každú odpoveď.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Ta otázka by měla být jinak. Co by se mělo ukládat a hlavně kam? Chtělo by to trošku rozvést...

Ukládat se dá různě, záleží na typu, množství a taky četnosti ukládání a následného tahání dat do různých výpisů. Může to být pro menší množství zápisů třeba jen XML soubor, nebo CSV soubor, nebo třeba jen texťák, nebo taky by bylo možná dobré použít nějakou databázi. Ale věšteckou koulí tu asi nikdo nedisponuje...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mám vytvorený Telefónny zoznam kde je priezvisko, meno, telefón, adresa.

Mám 4 TextBoxy a 3 Buttoni, kde je pridať, vymazať a ukončiť.

Po zadaní do TextBoxov priezvisko, meno, telefón, adresa a po kliknutí na Button pridať mi to

pridá do ListView (stlpcov). Lenže keď ukončím a spustím znovu tak je ListView prázdni.

Ak viete, môžete mi prosím poradiť? Ďakujem!!!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Co se týká ukládání, resp. výběru úložiště, závisí to od počtu dat a objemu práce s nimi. Myslím si, že pro tento případ by stačilo použití XML souboru. Zde na webu i jinde je poměrně dost článků o práci s XML

např.:

http://www.dotnetportal.cz/clanek/80/Pra...

nebo

http://www.itnetwork.cz/visual-basic-vbn...

s pokračováním...

atd...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mám tento kód, ale stavadle mi vypisuje pri uložený "index je mimo hranice poľa" dá sa stým niečo robiť? Ďakujem!!!

Public Class Form1
    Private TextFile1 As String = Application.StartupPath & "\TextFile1.txt"
    Private Sub Button1_Click(sender As System.Object, e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
        Dialog1.ShowDialog(Me)
    End Sub

    Private Sub Button2_Click(sender As System.Object, e As System.EventArgs) Handles Button2.Click
        ListView1.Items.Clear()
        Dim myCoolFileLines() As String = IO.File.ReadAllLines(TextFile1)
        For Each Line As String In myCoolFileLines
            Dim lineArrary() As String = Line.Split("#")
            Dim newItem As New ListViewItem(lineArrary(0))
            newItem.SubItems.Add(lineArrary(1))
            newItem.SubItems.Add(lineArrary(2))
            ListView1.Items.Add(newItem)
        Next
    End Sub

    Private Sub Form1_Load(sender As System.Object, e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
        ListView1.Items.Clear()
        Dim myCoolFileLines() As String = IO.File.ReadAllLines(TextFile1)
        For Each Line As String In myCoolFileLines
            Dim lineArrary() As String = Line.Split("#")
            Dim newItem As New ListViewItem(lineArrary(0))
            newItem.SubItems.Add(lineArrary(1))
            newItem.SubItems.Add(lineArrary(2))
            ListView1.Items.Add(newItem)
        Next
    End Sub
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A v tom texťáku jsou na řádku 3 části oddělené "#"?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Chápu, že jste o třídách ani něčem jako SRP asi nikdy neslyšel, ale když už něco prasíte přímo v kódu formuláře, nemůžete alespoň naprosto totožný kód dát do samostatné metody a tu jen volat na těch dvou místech místo toho, aby jste ho tam měl 2x?

Že Vám to padá na IndexOutOfRangeException je jasné, když vůbec nijak neošetřujete zda ten vstupní soubor je ve formátu, který předpokládáte. S největší pravděpodobností máte konkrétně chybu v tom, že Vám ten vstupní soubor bude končit znakem odřádkování a tudíž poslední řádek neobsahuje tři části oddělené znakem '#'.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback