Tlačítko CANCEL   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms, ASP.NET MVC

Dobrý den,

nevíte prosím někdo jak nejlépe vyřešit následující problém.

Mám vytvořen registrační formulář pomocí CreateUserWizard, který se skládá z několika kroků. První krok WizardStep pro zadání údajů jako je jméno, adresa atd. , druhý CreateUserWizardStep pro zadání uživatelského jména, hesla a registračního e-mailu a třetí krok CompleteWizardStep jako potvrzení o registraci.

Dále mám vytvořen ještě jeden krok WizardStep, na kterém jsou ke shlédnutí "Obchodní podmínky" a je možné si jej zobrazit po klepnutí na odkaz v kroku 2 (CreateUserWizardStep).

Nyní k problému: Na jednotlivých krocích mám umístěno tlačítko "Zrušit" od kterého bych chtěl aby po kliknutí došlo ke stornu a vrácení na poslední zobrazenou stránku před otevřením registračního průvodce (registraci si může zákazník otevřít kdykoli při procházení stránek z horního menu). Chtěl jsem to řešit přes

javascript:history.go(-x)

, ale zaprvé nelze použít konkrétní počet o kolik stránek se má vrátit, protože pokud klient např. zobrazí "Obchodní podmínky" je počet stránek o který se má vrátit jiný než v opačném případě a za druhé bych rád ošetřil funkčnost i v případě, že klientův počítač nebude javu podporovat.

Pokud někdo víte jak to vyřešit, prosím a děkuji za odpověď.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nevím jestli je to zrovna šťastné řešení.Řešení by určitě bylo,ale nebude to nic jednoduchého,jelikož počet stránek v historii bude proměnný.Být Vámi změním logiku a po stisknutí tlačítka Cancel,bych uživatele přesměroval např.na home stránku nebo tak.

Když to vemu z uživatelského hlediska,tak pokud přeruším registrační proces,tak mi bude jedno kam mě to přesměruje..ale je to Váš web ;)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdravim vás,

také se mi nezdá tato logika zrovna nejšťastnější,ale budiž :))

Netuším jestli existuje jednodušší řešení,to by musel posoudit někdo zkušenější,ale mě napadlo toto:

Při vstupu do registračního modulu,uložit adresu stávající stránky do proměnné a při zrušení registrace načíst tuto proměnnou a použít ji jako redirect URL.

JN

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Děkuji za příspěvky,

vzhledem k tomu, že někteří uživatelé nemusí podporovat Cookies, líbí se mi varianta načtení stránky do proměnné při otevření registračního formuláře.

Bohužel si nevím rady jak do proměnné načíst adresu té stránky.

Můžete prosím napsat kód pro získání adresy té stránky?

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Obecně se to dělá (ASP.NET to používá u login stránky) tak, že do URL přidá parametr ReturnUrl, kde je adresa, kam se máte vrátit po dokončení nebo zrušení akce.

Nevím, co tady všichni plácají s proměnnou ve stránce, ale to je blbost, to nefunguje. Pokud chcete uložit něco, co později budete potřebovat, je víc možností - Session, Viewstate, Cookies anebo parametr v URL. Co je na co a co kdy použít, to má pěkně na webu aspnet.cz sepsáno Michal Altair Valášek. Kdo se tyhle naprosto základní principy nenaučí, nemůže pořádně dělat stránky v ASP.NET.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Pouzit javascript:history.go(-x) zde neni uplne zcela na miste.

Reseni je nekolik ...

Napr. jednoduse v alikaci vasi registrace pri nacteni ulozte treba do cookie informaci o adrese z jake url klient prisel.

'predchozi url
Request.RawUrl.AbsoluteUri()

Pri udalosti Zrusit.Clik() jednoduse jen prectete hodnotu z cookie a provedete redirect.

Response.Redirect(Adresa_z_Cookie)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Děkuji za příspěvky,

vzhledem k tomu, že někteří uživatelé nemusí podporovat Cookies, líbí se mi varianta načtení stránky do proměnné při otevření registračního formuláře.

Bohužel si nevím rady jak do proměnné načíst adresu té stránky.

Můžete prosím napsat kód pro získání adresy té stránky?

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Cookies je nesmysl, tohle se dělá parametrem v URL!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback