Chyba renderování s ClearType   otázka

Offtopic

Zdravím,

používám následující kód:

Dim s = TextRenderer.MeasureText(Me.Text, Me.Font)
Dim b As New Bitmap(s.Width, s.Height)
Using g As Graphics = Graphics.FromImage(b)
    g.DrawString(Me.Text, Me.Font, Brushes.Black, 0, 0)
End Using
Me.CreateGraphics.DrawImage(b, Point.Empty)
Me.CreateGraphics.DrawString(Me.Text, Me.Font, Brushes.Black, 0, s.Height)

Dopadne to následovně: http://img18.imageshack.us/img18/470/for...

Nikdy dříve se mi to nestalo. Požívám Win XP SP 2 a ClearType mám zapnutý už opravdu velmi dlouho, bez potíží, až do dneška. Nemáte tušení, čím by to mohlo být? Když ClearType vypnu nebo nastavím TextRenderingHint na cokoliv jiného, vše pracuje v pořádku. Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Opravdu nikdo netuší, čím by to mohlo být? Už mi to začíná silně otravovat život a přeinstalovávat kvůli tomu VS nebo dokonce systém není to, co bych zrovna dvakrát rád...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Myslím, že přeinstalací systému to fakt nevyřešíš.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No to ani nechci, ale skutečně si s tím nevím rady. Nejlepší je, že jsem neprováděl nikde žádné změny před tím, než se to začalo dít, takže nevím, jestli jsem nevědomky 'něco' blbě nenastavil, ale to se mi nezdá, protože fakt netuším, co by tohle mohlo způsobit.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Netuším, kde by mohla být chyba. Dělá to s tím TextRenderingHintem nebo bez něj?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Když nechát hint na Default, což je v mém případě ClearType, tak se to stane, když hint nastavím natvrdo na ClearType, jakbysmet. Ostatní hinty fungují korektně. Když ClearType vypnu v systému, taky je to bez problému...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback