odelání dat z windows schránky na server   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Zdravím. Řeším problém jak odeslat pomocí webové aplikace screenshot klientské obrazovky na servet(do databáze). Nevíte někdo o způsobu řešení. díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pro odeslani souboru na server pouzijte komponentu FileUpload.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No hlavní problém je v tom jak z clipboardu screenshot vyzvednout. Zkoušel jsem to pomocí javascriptu ale nepodařilo mi to.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Příkladů práce se systémovým Clipboardem ve Vb.net nebo C# je na internetu spousta.Co zkusit zagooglit? ;)

Ale mezi námi se to nezdá jako šťastné řešení,netuším proč to potřebujete,ale já bych to raději řešil,tak aby si uživatel sám vytvořil file se screenshotem a ten pak uploadnul na server.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Nejsem si zcela jist, ale není ASP.NET náhodou serverový skript? Takže, i když pomocí VB.NET či C# vytáhne screenshot z clipboardu, tak to bude z clipboradu serveru... nebo se pletu? V tomhle případě by musel být nejspíše vytvořen nějaký ActiveX prvek, atd...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

nepletete se a v tom je ta potiz. Jde o to jak z windows schranky vyzvednout printscreen pomoci napr. javascriptu, aby se nemuselo na klienskem pocitaci nic instalovat. S Textem je to jednoduché, ale printscreen mi javascript nefunguje.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tohle je obecně problém, z javascriptu to půjde jen velmi těžko a pokud ano, určitě to nebude fungovat všude. Jediné spolehlivé řešení je napsat něco takového ve Flashi nebo v Silverlightu (jestli ten to umí, netuším). Flash mají víceméně všichni, ale něco v něm programovat bych nepřál ani svému nepříteli.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback