ASP.NEt: FileInfo   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Zdravím. Dělám si fotogalerii v ASP.NET, a chtěl bych ke každé fotce přidat informace třeba: Jakým fotákem byla vytvořená, jaké ohnisko, atd...

Jak na to prosím? Zkoušel jsem System.IO.FileInfo, ale žádný atribut tomu podobný jsem nenašel.

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nejlepší a asi nejjednoduší je data ukládat do databáze.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ale já myslel jako nějaký atribut u souboru

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Zrovna u fotek se k tomu používá EXIF - najdete tam i různé technické podrobnosti jako třeba dobu expozice nebo tak. Pro pohodlnou práci s EXIF daty se dá použít třeba knihovna http://www.codeproject.com/KB/vb/exif_re... .

Výhodou je, že to je standardní řešení a editovat EXIF data umí kdejaký obrázkový editor.

Jinak obecný mechanismus jak si něco pamatovat pro nějaký soubor neexistuje, záleží na typu souboru a každý si to řeší jak chce. Třeba soubory s příponou doc nebo xls mají možnost mít metadata, soubor txt už z principu prostě ne. Takže si to musíte pamatovat někde jinde - např. v databázi nebo v nějakém jiném souboru.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ou... Díky za radu. Díval jsem se na to, je to celkem dobré, ale já myslel jesli něco takového nenabízí přímo třída System.IO

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zaprvé System.IO není třída, ale namespace, a zadruhé .NET Framework se vždy snaží poskytovat co nejobecnější funkcionalitu. EXIF je specifická věc pro jeden konkrétní formát souboru (kterých jsou tisíce). Proto jej nepodporuje přímo System.IO, ten obsahuje pouze obecné funkce pro práci s filesystémem.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback