Programování her   otázka

Offtopic, Grafika

Ahoj vývojáři, potřeboval bych radu z oblasti vývoje počítačových her.

Jelikož nemám v dané oblasti žádné zkušenosti, ocením, když mi dáte jakoukoliv myšlenku, která by mě nasměrovala správným směrem:-) (Jak jste postupovali, když jste začínali? Jaké technologie jste používali? Jaký je asi tak nejlepší prog. jazyk na tenhle typ práce? Typ hry? Cokoliv)

Za každou odpověď vám budu velice vděčný. Díky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

na tomto webu nalezneznete tutoriály na pár her (v GDI).Jinak Microsoft vyvinul speciálně na hry XNA Framework (nutnost přítomnosti c# v pc,jinak nelze nainstalovat).Na XNA je tu také pár tutoriálů.Jinak ke vhodnosti jazyků.Vám doporučuji vb.net (XNA) pokud jste začátečník.C++ (i jiné) jsou poněkud HIGH level.

nahlásit spamnahlásit spam 3 / 3 odpovědětodpovědět

C++ je spíš low level. Je to prostě nižší úroveň abstrakce. Ale je to samozřejmě jazyk pro high level programátory ;-).

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Však víte jak sem to myslel :) .Zkrátka je to težké se naučit a pro začátečníka je to sebevražda.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Odpověd idiotovi, který v tomto vlákně neustále nadává a dokazuje svoji nulovou inteligenci (komentáře byly smazány, protože porušovaly pravidla publikování).

Tvůj poskytovatel připojení k Internetu, kterého mimochodem znám osobně, mi již prozradil podle tvé IP adresy, kdo jsi. Ne nadarmo se říká, že Třebíč je město blbců - ty jsi jeden z nich. Nemusíš nám tady pořád ukazovat, jaký hlupák jsi, nikdo tady na tvůj slovní průjem nadávek opravdu není zvědavý. Navíc mám trochu lepší program na večer než mazat tvé zvratky v diskusích.

Pokud budeš v této činnosti pokračovat, podám trestní oznámení - tvoje příspěvky porušují zákon.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Zpočátku jsem se lekl ,že mě nazýváte idiotem.Až pak sem zjistil ,že to neni na mě.

Myslím ,že teď ten .... dá pokoj.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

I kdyz nevim, co Vam sem ten clovek presne napsal, urcite neni moudre mu tu vyhrozovat. Mate, pane Hercegu, prece urcite na vic, nez se tu ohanet svymi kamarady a trestnimi oznamenimi. Nejlepsi je takoveho cloveka proste ignorovat, z vlastni zkusenosti vim, ze takovy hnupy to brzy omrzi a najdou si jiny objekt zajmu. V Trebici je to asi opravdu samy blbec. S pozdravem Jirka.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Ignorování trestné činnosti a ustupování takovým lidem rozhodně správné není. Tím je akorát utvrdíme v tom, že to co dělají, dělat můžou a nikdo si na ně nepřijde.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Děkuji za typ, určitě vyzkouším. Btw. Co kdybych měl nějaké předchozí zkušenosti s Javou (ne, že bych se jí chtěl učit, ale spadala do základních osnov na škole), takže úplné začátečnictví by v tom snad nebylo:-), jen co se týká začátků v oblasti tvorby her.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No u her to není jenom o programování. Nezkoušel jsem programovat hry, ale jen jsem tak blbnul s grafikou a narazil jsem kvůli mezerám co mám v matematice. Jednodušší věci jsou celkem v pohodě, ale některé výpočty pro 3D jsou (doufám že jen dočasně) mimo mé chápání:) (pro matfyzáky je to ale brnkačka:))

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je mi jasné, že to není jen o programování, proto bych se do něčeho takového nepouštěl, kdybych neměl aspoň malé zkušenosti s grafikou nebo někoho jako grafika (3dsMAX jako základ myslím bohatě postačí:-))..A co se týká matfyzu, tak ten sice nestuduji, ale myslím, že Plzeňská FAVka by to mohla jistit:-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jako matematika je fakt hodně důležitá, každý tutoriál, kde se něco má pohybovat je skoro jen o matematice :)

Spíš než nějaké programování hledám knížky ze školy a snazím se vzpomínat co jsem to vlastně uměl za kouzla :D

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback