Nefunkční localhost   otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den,

přestal mi fungovat localhost a netuším kde najdu nějakou konfiguraci. Máte s tímto zkušenost (prohlížeč hlásí pro http://localhost:2676/WebSite7/: tatko webová stránka není dostupná ).

Pokus o reinstal skončí pádem setup.exe.

(problém se objevil po instalaci a deinstalaci někkolika CRM systémů)

díky moc

Dušan

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Máte spuštěné Visual Studio, otevřený v něm projekt a zmáčknul jste ve VS klávesu F5 nebo Ctrl-F5? Pokud ne, tak se nespustil webserver, který aplikaci hostuje.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

dal jsem Ctrl F5 vedle hodin naběhla ikona servru i s bublinou o spusteni serveru...

podle jineho navodu tady ve foru jsem zkontroloval jak celou cestu, tak virtual path... vse se zda byt v poradku...

Jeste bych pridal, ze mi aplikace podle Vašich (mimojine skvělých) návodů fungovaly...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dříve fungující aplikace nefungují a nastavení studia jste změnil? Jestli ano, vybavte si, co jste změnil. Jestli, ne, je problém v konfiguraci systému. Co tam jste změnil?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

hmm... jako spravý IT profesionál si samozřejmě instaluji co mne napadne a nic nezálohuji...

Ne, vážně jediné co se instalovalo a deinstalovalo bylo několik CRM systémů+k některým byl potřeba apache. zde bych viděl problém, ale vše jsem sem odinstaloval...

Jinak se do ničeho nešahalo určitě ne do setupu VBstudia

Teď se mi povedlo provést reinstall visual studia, ale bohužel chyba se servrem je zde pořád.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Můžete zkusit bod obnovení systému, pokud je máte zapnuté. Uvidíte, jestli to pomůže. Ony ty body obnovení občas nefungují, takže pokud by to udělalo víc škody než užitku, dá se to zase vrátit zpátky do původního stavu. Mě už to párkrát zachránilo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nejsem si jistý, zda je bod obnovení to co bych chtěl použít...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Visual Studio má vlastní kompletní webový server? Pokud je závislé na IIS, pak může být služba Správa služby IIS vypnutá.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Od verze 2005 ano, na IIS to není závislé.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pustil jsem se tedy do obnoveni systemu: zde je vysledek:

Office: po kazdem restartu spousti neco jako konfiguraci

E-shop. nejede

CAM systém: nejede...

VB.NET: jede, ale doplňky mají problém se spouštěním, a někde se ztratily šablony...

takže zkusím to dát dohromady a uvidí se...

bylo by asi zajimavé někde něco najít o konfiguraci serveru a jak pracuje...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak to obnovení systému vraťte zpět, rozbilo to víc věcí, než opravilo. Proč ten webserver nejede, je mi záhadou. Kde se konfiguruje, to nevím.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

jsem to vrátil a výsledek:

Eshop jede

Office opet provadi konfigurece pri kazdem spusteni po restartu (nastesti notebook moc nerestartuju... ale snad to zachrani reinstal..

CAM:pouze chyba v napojeni na databazi... to se rychle opravi rucne...

Takze pokud bude nekdo mit tuseni co s tim servrem udelat budu rad za kazde info! na google jsem toho moc nenasel...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jeste jsem si vsiml jedne zajimavosti:

pokud spustim konfiguraci: website-ASP.NET configuration

tak se browswer spusti s aplikaci bez problemu...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak jsem se dostal dál, po navrácení bodu obnovení odebrání všeho co vypadá jako ASP.NET program a novou instalací visual studia jsem se propracoval k nové hlášce:

V aplikaci / došlo k chybě serveru.

Chyba kompilace

Popis: Při kompilaci prostředku, který je zapotřebí pro zpracování tohoto požadavku, došlo k chybě. Prohlédněte si následující podrobnosti o chybě a příslušným způsobem upravte zdrojový kód.

Chybová zpráva kompilátoru: CS0006: Soubor s metadaty C:\WINDOWS\assembly\GAC_32\System.EnterpriseServices\2.0.0.0b03f5f7f11d50a3a\System.EnterpriseServices.dll nebyl nalezen.

Zdrojová chyba:

[Žádné související zdrojové řádky]

Zdrojový soubor: Řádek: 0

Podrobné zobrazení výstupu kompilátoru:

C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 9.0\Common7\IDE> "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v3.5\csc.exe" /t:library /utf8output /R:"C:\WINDOWS\assembly\GAC_MSIL\System\2.0.0.0b77a5c561934e089\System.dll" /R:"C:\WINDOWS\assembly\GAC_MSIL\System.Drawing\2.0.0.0b03f5f7f11d50a3a\System.Drawing.dll" /R:"C:\WINDOWS\assembly\GAC_MSIL\System.Web.Extensions\3.5.0.031bf3856ad364e35\System.Web.Extensions.dll" /R:"C:\WINDOWS\assembly\GAC_MSIL\System.Web.Mobile\2.0.0.0b03f5f7f11d50a3a\System.Web.Mobile.dll" /R:"C:\WINDOWS\assembly\GAC_MSIL\System.Core\3.5.0.0b77a5c561934e089\System.Core.dll" /R:"C:\WINDOWS\assembly\GAC_MSIL\System.WorkflowServices\3.5.0.031bf3856ad364e35\System.WorkflowServices.dll" /R:"C:\WINDOWS\assembly\GAC_32\System.Web\2.0.0.0b03f5f7f11d50a3a\System.Web.dll" /R:"C:\WINDOWS\assembly\GAC_32\System.EnterpriseServices\2.0.0.0b03f5f7f11d50a3a\System.EnterpriseServices.dll" /R:"C:\WINDOWS\assembly\GAC_MSIL\System.Data.DataSetExtensions\3.5.0.0b77a5c561934e089\System.Data.DataSetExtensions.dll" /R:"C:\WINDOWS\assembly\GAC_MSIL\System.Xml\2.0.0.0b77a5c561934e089\System.Xml.dll" /R:"C:\WINDOWS\assembly\GAC_MSIL\System.Configuration\2.0.0.0b03f5f7f11d50a3a\System.Configuration.dll" /R:"C:\WINDOWS\assembly\GAC_MSIL\System.Runtime.Serialization\3.0.0.0b77a5c561934e089\System.Runtime.Serialization.dll" /R:"C:\WINDOWS\assembly\GAC_32\System.Data\2.0.0.0b77a5c561934e089\System.Data.dll" /R:"C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\mscorlib.dll" /R:"C:\WINDOWS\assembly\GAC_MSIL\System.IdentityModel\3.0.0.0b77a5c561934e089\System.IdentityModel.dll" /R:"C:\WINDOWS\assembly\GAC_MSIL\System.ServiceModel\3.0.0.0b77a5c561934e089\System.ServiceModel.dll" /R:"C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Temporary ASP.NET Files\root\da535bb5\a53339d5\assembly\dl3\a4b399f8\0e33d3b3_781bca01\WebApplication1.DLL" /R:"C:\WINDOWS\assembly\GAC_MSIL\System.Xml.Linq\3.5.0.0b77a5c561934e089\System.Xml.Linq.dll" /R:"C:\WINDOWS\assembly\GAC_MSIL\System.Web.Services\2.0.0.0b03f5f7f11d50a3a\System.Web.Services.dll" /R:"C:\WINDOWS\assembly\GAC_MSIL\System.ServiceModel.Web\3.5.0.031bf3856ad364e35\System.ServiceModel.Web.dll" /out:"C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Temporary ASP.NET Files\root\da535bb5\a53339d5\App_Web_default.aspx.cdcab7d2.jrz8ciww.dll" /debug- /optimize+ /w:4 /nowarn:1659;1699;1701 /warnaserror- "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Temporary ASP.NET Files\root\da535bb5\a53339d5\App_Web_default.aspx.cdcab7d2.jrz8ciww.0.cs" "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Temporary ASP.NET Files\root\da535bb5\a53339d5\App_Web_default.aspx.cdcab7d2.jrz8ciww.1.cs"

Microsoft (R) Visual C# 2008 Compiler verze 3.5.30729.1

pro Microsoft (R) .NET Framework verze 3.5

Copyright (C) Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

error CS0006: Soubor s metadaty C:\WINDOWS\assembly\GAC_32\System.EnterpriseServices\2.0.0.0b03f5f7f11d50a3a\System.EnterpriseServices.dll nebyl nalezen.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak je vše (snad) funkční poslední problém byl kompletní reinstalace .NET Framework.

Instalace visual studia ji neprovedla (protoze uz nejaka verze 3.0 byla instalovana), ale bohuzel spatne a bezici aplikace nedovolili odinstalovani.

Jdu si hrat astala vista (Astala 7) baby

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

hotovo

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback