Aspone a providery   otázka

Komponenty, ASP.NET/IIS

Dobrý den. Nahrál jsem na web http://eurox.aspone.cz můj "blogovací engine". Když se chci přihlásit (používám providery od Michala A. Valáška), vyskočí toto: Server Error in '/' Application.

--------------------------------------------------------------------------------

Configuration Error

Description: An error occurred during the processing of a configuration file required to service this request. Please review the specific error details below and modify your configuration file appropriately.

Parser Error Message: That assembly does not allow partially trusted callers.

Source Error:

Line 43: <providers>

Line 44: <clear/>

Line 45: <add name="MyMembershipProvider" type="Altairis.Web.Security.SimpleSqlMembershipProvider, Altairis.Web.Security" connectionStringName="ConnectionString"/>

Line 46: </providers>

Line 47: </membership>

Source File: D:\Websites\4f4b9e50f5\www\web.config Line: 45

--------------------------------------------------------------------------------

Version Information: Microsoft .NET Framework Version:2.0.50727.3053; ASP.NET Version:2.0.50727.3053

Klidně se podívejte, ještě tam je základní heslo "password" a jméno admin. Na localhostu mi to funguje. Předem díky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Promiňte, dal jsem to do off topic, místo asp.net fóra. Moc se omlouvám.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Chyba je evidentně v connection.Jaký používáte datový zdroj (DB.XML,..)?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Omlouvám se..jde vidět že je to SQL DB.Podporuje provider DB?Pokud ano,máte v jeho DB vytvořené schéma?Měl by jste to spíše řešit s providerem.Ale osobně si myslim,že nakonec bude lepší použít XML data source.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano, je to vše nastavené, jak říkám, na localu to funguje.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To že to funguje na localhostu nic neznamená.není problém s oprávněnim?Konktoval jste providera?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Oprávnění asi ne. Co to je "Konktovat"?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Sry..kontaktoval,ale to by jsi mohl pochopit :D

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tušil jsem to... Ale jak mám kontaktovat providera? Není provider ta DLL knihovna? Jo, najdu si v ní telefon :-D.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nejspíš byla myšlena správa toho hostingu, kde to máš. V Aspnet odborník nejsem, ale tipl bych si, že tam někde bude problém s code access security - u tebe je FullTrust ale na freehostinzích bývá něco menšího, což nemusí stačit pro ty providery. Někdy ale stačí jen do té knihovny přidat nějaký atribut. Povídání o CAS viz http://en.wikipedia.org/wiki/Code_Access...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Chyba evidentně v connection není, ta hláška píše to, že knihovna nepodporuje partially trusted callers. Na webhostingu neběží vaše aplikace s přístupovými právy FullTrist a knihovna M.A.Valáška na to není stavěná.

Co s tím? To je docela problém, jsou dvě možnosti:

a) Půl roku otravovat M.A.Valáška lavinou e-mailů (doufám, že to není přehnané), aby do souboru AssemblyInfo.cs té knihovny přidal tento řádek a vydal nový release knihovny:

[Assembly: System.Security.AllowPartiallyTrustedCallers()]

b) Přesvědčit webhosting, aby vám dal právo FullTrust (což vám asi nedá, protože máte freehosting).

c) Stáhnout si z codeplexu zdrojáky té knihovny, dotyčný řádek si do souboru přidat sám a zkompilovat si vlastní verzi knihovny kterou pak používat. Je to cesta nejmenšího odporu, jediný problém je, že když Michal vydá novou verzi, budete tuhle šarádu muset udělat znovu, pokud to tam nepřidá.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak na CodePlexu to je jako návrh do další verze knihovny.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback