ASP.NET: html output   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Zdravím všechny.

Prosím o radu: Mám celkem velký web. Tím myslím, že výsledný html kód, je strašně roztahaný. Tj.: obsahuje spoustu zbytečných mezer, prázdných řádku, a podobně. Chtěl bych vědět, jestli nějak jde udělat, (kódem), že místo:

<p>

Něco

</p>

by se vyrendrovato:

<p>Něco</p>

Přemýšlel jsem nad tím, a myslím, že by to mohlo jít tak, že v nějaké události /těsně před odesláním stránky ke klientovy) bych cyklem prošel všechny řádky zdrojáku (html) a odstranil bych mezery, řádky, ...

Ale myslím že to tak jednoduché nebude

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Lepší by bylo web projít a opravit to přímo ve zdroji. Ono filtrovat výstup nebude úplně nejrychlejší.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

To nevím, protože asp.net stránka na serveru a výstup html vypadá vždycky jinak. Když to upravím v aspx stránce, server si to stejně vyrendruje jak bude chtít. O rychlost mi moc nejde. Může to být trochu pomalejší.

Jenom nevím jak to udělat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A můžu vědět, o co vám přesně jde? Konkrétně proč chcete mít kód jinak formátovaný. Pokud píšete v ASP.NET, tak se prostě musíte smířit, že ten HTML kód není určet pro čtení člověkem, ale prohlížečem.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

No, toto mě právě+ na ASP trochu vadí. Ale jde mi v zásadě pouze o to, jestli je takové procházení výsledného zdrojáku možné, a jak.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Možné to je, dělá se to přes Response filter. Ale opravdu a upřímně si rozmyslete, jestli stojí za to trácvit tím čas. Nikdo si v poznámkovém bloku stránky neprohlíží, normální lidé na to mají prohlížeč.

Jediné, co ještě má smysl řešit, je validita. ASP.NET by mělo produkovat validní XHTML, pokud mu samozřejmě nebudete dělat naschvály a kód, který napíšete Vy, tohle bude splňovat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback