programovací jazyky   zodpovězená otázka

ASP.NET/IIS

Jakými jazyky mimo VB.Net či C# se programuje v Asp.Net? Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

V čem by jste to chtěl ještě psát?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Teoreticky by to mělo jít v jakémkoli .NET jazyce, tedy třeba Fortranu.Net nebo LISPu (dotLisp) neboli Lots of Silly Parenthesis http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_CLI...

V praxi se ale používá hlavně VbNet či C#, i už jsem slyšel i o webovce v F#

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Stejně mi to přijde jako zbytečnost.Proč budu web prasit v něčem co je k tomu nepřímo určené.Když mam na výběr C# a VB.NET

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nechápu obrat "nepřímo určené", buď tvůrce to k nějakému záběru určil nebo ne.

Obrátím otázku: "Proč vnutit lidem Jediné Dva Pravé Jazyky™?" Pokud by někdo chtěl psát web funkcionálně nebo třeba v ook!#, tak proč mu v tom bránit? Osobně si to sice nedovedu představit, ale byly doby, kdy jsem si nedovedl představit psát webovku jinak než pomocí echo "<input .."; v PHPku, případně programovat jinak než procedurálně či objektově.

Cs a Vbnet je vhodný, neboť má pěknou podporu ve Visual Studiu a v MS technologiích obecně, velkou komunitu vývojářů a lepení GUI a databáze je v něm moc pěkně udělané (což je pro drtivou většinu aplikací a webovek zvlášťe dostačující).

Odpověď na otázku "proč prasit" je myslím jasná, ale človek by si spíš měl klást otázku "jak jinak a lépe?".

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Nechápu obrat "nepřímo určené"

To jsem myslel tak ,že ostaní jazyky microsoft ve VWD nenabízí (resp. nabídka c# a vb.net)

"Proč vnutit lidem Jediné Dva Pravé Jazyky™?"

To máte pravdu.Na druhou stranu kdo má zájem o ASP.NET tak většinou Vb.Net nebo c# umí.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To, jestlí pro jazyk existuje vývojové prostředí, či nikoliv, je samozřejmě taky kritérium, podle kterého je velmi dobré jazyk vybírat. Ale VWD vůbec nemusíte používat, masochisti jednoduše všechno napíšou v poznámkovém bloku a zkompilují kompilátorem z příkazové řádky. Přijdou o všechen možný komfort, ale mohou si připadat jako profesionálové (ve skutečnosti to jsou spíš idealisti).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback