Přetížené funkce a intellisense   zodpovězená otázka

VB.NET

Prosím, napsal jsem si třídu, ve které využívám přetížené metody. Je možno k těmto metodám (a de-facto nejenom k nim, ale obecně i k vlastnostem, událostem atd.) nějak doplnit popisný text, který se pak objeví při aplikaci této třídy v bublinách intellisense (tak jako je tomu u vestavěných tříd, kdy se objevuje popis metody, jejich parametrů atd..) Kam a jak ten text vecpat? Děkuji za radu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dělá se to poměrně elegantně pomocí XML komentářů. Napište na řádek před funkci tři apostrofy, například:

Public Class Trida
	'''
	Public Function MojeFunkce() As Boolean
		Return False
	End Function
End Class

Když to uděláte, vyskočí automaticky hotová XML konstrukce připravená pro vepsání nápovědy ve které můžete popsat co funkce dělá, její argumenty, co vrací atp. Kdyby nebylo něco jasné, tak se zeptejte.

Poznámka: Takto můžete komentáře tvořit i ke třídám, konstantám, enumerátorům, modulům atp.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Dík, ale jak tak koukám, zase jsem to u "vbnetu" trochu protáhl, takže to testnu až zítra (teda vlastně už dneska) ;-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já jen doplním, že nejdůležitější je vyplnit obsahu mezi značkami summary, který se zobrazí jako text v IntelliSense.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback