Připojení na MSSQL přes LAN   otázka

Databáze

Používám tento connection string

"data source=192.168.1.21,1433;Network Library=DBMSSOCN;User id=Lubos;password=kj458425;Initial Catalog=scomplet;"

firewall jsem vypnul.

V client protocols jsem povolil TCP/IP

S tímto nastavením se mi to nechce připojit na MSSQL server. nevím kde dělám chybu. Předem dík za radu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

jaká je to edice SQL serveru?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Microsoft SQL server 2005

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud se dobře vzpomínám, tak u SQL Serveru 2005 bylo nutné povolit vzdálená připojení, jinak se šlo k němu připojit jen místně.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkuste to dle návodu zde:

http://www.vbnet.cz/forum-tema--2219-con...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

To "Network Library=DBMSSOCN" bych vynechal. Na serveru je třeba otevřít port tcp 1433 a jak již někdo odpovídal, je třeba taky povolit v MSSQL serveru komunikaci pomocí TCP / IP. Pokud je na stroji více instancí SQL serveru, je navíc potřeba se ujistit, že ten "náš" opravdu naslouchá na portu 1433.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Také pozor pokud používáte NOD32. Tento zrůdný software se vyznačuje tím, že blokuje vše co nemá, speciálně věci okolo síťové komunikace.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback