Chyba Provideru   otázka

ASP.NET WebForms

Zdravím,

mám problém s providerem, používal jsem Altairis providery, ale házelo mi to chybu, tak jsem zkusil použit defaultní providery ASP.NET. Pokud všechno testuji ve Visual Web Developer Studiu, tak všechno klape bez problémů, ale jakmile stránky umístím na server (IIS 6.0), začne mi to házet tuto chybu:

Validation of viewstate MAC failed. If this application is hosted by a Web Farm or cluster, ensure that <machineKey> configuration specifies the same validationKey and validation algorithm. AutoGenerate cannot be used in a cluster.

Nějak jsem nepochopil smysl této hlášky, protože se o cluster nejedná.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A z toho se máme dočíst jako CO?

Radím vám, z těch defaultních providerů se vymotejte.

Já být váma, se zeptám proč mi nejedou providery o M.A.V.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A z toho se máme dočíst jako CO? -> bohužel. ale tohle je jediné, co se mi podařilo zjistit, nic jiného k dispozici nemám. Ještě tak mohu říct, že mám IIS 6, kde jsou nainstalovány dvě síťové karty, server se nechází ve třech různých sítích, většinou to tu chybu nahlásí při refreshi stránky. Dělá to pouze u stránek, kde se používají providery, u stránek typu ashx se to zatím nikdy nestalo, proto soudím, že je problém s providery... dělá mi to jak u defaultních, tak i Aitaris...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Napište chybu co hlásí Altairis provider.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Hlásí úplně to samé...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Rád bych to trochu upřesnil:

IIS 6.0

Windows Server 2003 R2 SP 2

2 síťové karty (1 karta má 1 IP, 2. karta má 2 IP)

IIS naslouchá na všech třech IP, na dvou portech

Během testování stránek na notebooku, kde je Visual Web Developer Studio (Windows XP professional SP2) všechno funfuje normálně, ale jakmile to dám na server, tak to nahlásí chybu. Většinou chyba nastane po refreshi. Současně po refreshi nechce načítat obrázky v treeview a sitemappath.

Zkoušel jsem již dva providery, Ailtaris i defaulní. U obou se to chová stejně. Vyzkoušel jsem mu i změnit konfiguraci tak, aby poslouchal na jednom portu, ale problém stále přetrvává. Měnil jsem i různě nastavení serveru, ale bez úspěchu.

Nenapadá mě, kde by mohl být problém, s IIS teprve začínám.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

a při jaké akci Vám to tu hlášku vyhodí?už při kompilaci nebo ihned po startu web.app?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nakonec byl problém vyřešen za pomocí Michala A. Valáška. Chyba vznikla díky špatnému nastavení ViewState ve web.configu. Nj, hold začátečník... :-/

Ale neustále přetrvává problém se špatným načítáním obrázků při refreshi. Pokud stisknu F5, tak mi to v TreeView nenačte obrázky, ale pokud stisknu Ctrl+F5, tak je vše v pořádku.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkratka F5 je pouze refresh stránky.

Kdežto Ctrl + F5 je reload stránky,tz.odeslání požadavku se na server,který vygeneruje stránku jako při prvním browse.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jo, to vím, ale dá se nějakým nastavením říct, aby znova načítal i všechny obrázky? Protože při F5 mi je nenačte.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Právě to Ctrl+F5, to je kompletní refresh.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano, kompletní refresh umíte provést Vy, já a ostatní lidi, kteří se aspoň minimálně vyznají v počítači, ale běžný uživatel ne.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback