Makro pro kontaky outlook 2003   otázka

VB6/VBA

Potřeboval bych poradit popřípadě napsat nějaké makro do outlooku aby mi na všech OZNAČENÝCH kontaktech předělal "Zařadit jako" z "Přijímení, jméno" na "Jméno Přijímení" a pak všechny telefonní čísla z "Telefon (domů)" přenesl do "Mobilní telefon" (zase jen na označených kontaktech). Je to možné, není to moc složité? Předem děkuji za odpovědi

ještě teď když jsem něco zkoušel tak mi to napsalo:

The macros in this project are disabled. Please refer to the online help or documentation of the host application to determine how to enable macros.

Office 2003, Windows Vista HP

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Možná jestli by nebylo jednodušší/schůdnější vyexportovat kontakty do Excelu a v něm provést požadované editace a pak importovat kontakty zpět.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

ale tam nevyřeším to příjmení a jméno prohození, ne?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

v Excelu máte možnost použít buď kousíček VBA kodu nebo i pomocí vzorců lze pracovat se stringy. A jestliže máte oddělené příjmení a jméno čárkou, tak by to neměl být takový problém. Takže bych řekl, že ano.

Asi jde o to, co bude pro vás jednodušší, nebo co vám je bližší.

Mě osobně to prostě přijde víc přehledné právě v tom Excelu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Podle mě zrovna tohle jde někde v Outlooku přímo naklikat, teď si ale nejsem jistý kde.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

naklikat to sice jde, ale jen pro nově přidané kontakty, staré se už nezmění. A při exportu do excelu mi to nechce importovat zpátky všechny položky jako například telefon zaměstnání, adresa domů, atp.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback