Pomoc se cvičnými příklady   zodpovězená otázka

VB6/VBA

Zdravím všechny,

asi to pro Vás bude banální,ale potřeboval bych poradit se dvěma příklady, které mám. Jsem začátečník a nevím si stím rady.

1)Uživatel zadá znak, program odpoví, zda se jedná o písmeno, číslici nebo jiný znak. Řešte pomocí else if.

2)) Zadejte dvě čísla x a y. Zjistěte, zda číslo x je dělitelné číslem y

díky za odpověď

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

1.) - přečtěte znak ze vstupu

- použijte fuknci na převod znaku na ekvivalentní ascii hodnotu

- použijte doporučenou konstrukci k ošetření možných stavů

- vypište požadovaná data

2.) Tady si dovolím malou úvahu. Zadaní má nejspíš být něco aby to bralo 9/3 je ok, ale 9/4 ty ty ty... Odvodím tedy, že se ptají zda je x dělitelné beze zbytku číslem y. Říkám to, protože na škole jsem měl s učitelem zajímavou při o tom, jestli je devítka dělitelná čtyřkou :) Každopádně postup je takový:

- přečtěte a uložte do proměnné první číslo (ošetření vstupu asi nebude u školní úlohy potřeba)

- přečtěte a uložte do jiné proměnné druhé číslo

- použijte operátor 'zbytek po dělení' aka modulo ke zjištění zda po dělení čísla x číslem y zbyde 0 či ne

- pokud zbyde nula, čísla jsou dělitelná beze zbytku, jinak nejsou

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Děkuji za rady, šlo by to tady napsat přímo jak má ten kod vypadat. Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam -7 / 7 odpovědětodpovědět

Osobně myslím ,že Vám nikdo kód nedá.Cvičné příklady jsou proto aby jse si to VY procvičil.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Pokud nepomohla ani nápověda, tak tady najdete skoro vše co potřebujete.

http://www.vbnet.cz/clanek--5-vb_net_od_...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Domácí úkol Vám tu nikdo psát nebude (je to jedno ze základních pravidel tohoto fóra, doporučuji přečíst). Tomáš Vás pěkně nasměroval a podle tohoto návodu by jste měl být schopen přinejmenším vygooglit potřebné informace. Pokud si nebudete vědět rady s konkrétním problémem (a teď nemyslím to, že konkrétně nevíte jak udělat úkol) a případně sem hodíte kus problémového kódu, rádi Vám poradíme pokud to bude v našich silách. Každý něják začínal. Pokud ale budete pouze kopírovat kód kterému nerozumíte, nic se nenaučíte.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

ok, díky za rady zkusím se v tom pošťourat

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

díky moc za radu s příkladem 2) jste mě nakopl opravdu skvělé a je to triviální. s tou jedničkou se budu muset ještě porvat :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nemáte vůbec zaco, a věřte mi, že ta jednička není o moc těžší. Vždyť se na to podívejte, co víme: každý znak z ASCII znakové sady má odpovídající hodnotu, od nuly do 255. Od pětašedesátky začínají majuskule, poslední, tudíž Z má hodnotu 90. Malá písmena jsou situovány na indexech 97-122. Čísla jsou 48-57. Vy tedy přečtete znak ze vstupu a uložíte ho do proměnné (datový typ bude byte, pokud jej používáte). Pojmenujme proměnnou třeba asciiCode. Pak stačí napsat správnou rozhodovací strukturu a zjistit, kam kód zapadá:

Pokud asciiCode >= 65 ATaké asciiCode =< 90 Pak

Vypsat("Zadaný znak je velké písmeno!")Jinak

Pokud asciiCode >= 97 ATaké asciiCode =< 122 Pak

Vypsat("Zadaný znak je malé písmeno!")

Zbytek si analogicky odvodíte. Jinak každý vám řekne, že na tohle se více hodí rozhodovací struktura Select, kterou se budete nejspíše zabývat v následující lekci. Přeji mnoho zdaru!

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Díky moc, z tohot návodu jsem to již plně pochopil. Ještě jednou díky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

k té jedničce? Nedá se to udělat nějakým jiným způsobem. Mám to v oblasti podmíněné příkazy a nějaký převod znaku na ascii hodnotu jsme zatím nebrali. Jak to napsat to vím, ale nevím jak docílit toho že to rozpozná jestli je to číslo nebo písmeno nebo další znak? Díky předem. Kod teda nechci abych zbytečně nepobouřril zdejší chytré hlavy :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já se přiznám, že VB6 neznám, ale možná to půjde bez toho převodu. Zkuste jako datový typ použít char a v té podmínce místo čísel dát periferní znaky z těch daných znakových skupin.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ve VB6 na to tuším byla funkce Asc.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback