AspNET WebForms   otázka

C#, ASP.NET WebForms

Ahoj, potřeboval bych poradit s následujícím problémem.

Mám stránku default.aspx, která obsahuje div, jehož obsah načítám v pravidelných intervalech

pomocí jQuery.load(). Do divu s obsahem se mi načte obsah stránky mes-prehledy.aspx.

Tato stránka obsahuje pouze graf, který je zobrazen pomocí mschart komponenty.

Až potud je vše v pořádku.

Nyní bych ale chtěl, abych mohl data v grafu měnit a tak jsem na stránku mes-prehledy přidal

dvě tlačítka "+" a "-". U tlačítek mám události onClick. Když stisknu tlačítko "-" vidím data

o měsíc vzad, když "+" o měsíc vpřed. Celé to funguje správně, pokud spustím pouze stránku

mes-prehledy.aspx.

Když spustím default.aspx, do které mes-prehledy.aspx načtu, můžu klikat jak chci a nic se nestane.

Můžete mi někdo poradit?

Díky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Předpokládám, že by se ta stránka mes-prehledy.aspx měla načítat s nějakými parametry pro správné zobrazení dat a tyto parametry z querystringu pak načítat do sql dotazu. Podle mě tyto parametry nijak nepředáváte a proto se "nic" neděje...

P.S. Je nějaký důvod to mít načtené právě takto přes ten default.apsx?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Důvod je ten, že jsem si vytvořil stránku default.aspx, která slouží jako takový dashboard,

do kterého načítám data z několika stránek. Jednou z těchto stránek je právě mes-prehledy.aspx.

Data načtu pomocí jQuery.Load(). Doposud to fungovalo dobře, stránka po načtení zobrazila aktuální

stavy, žádné parametry jsem nepotřeboval. Nyní ale přišel požadavek, aby se mohlo období měnit. Přidal

jsem na stránku mes-prehledy dvě tlačítka ("+" a "-"), pomocí kterých posunuji obdobím.

Když si stránku mes-prehledy spustím samostatně, všechno funguje správně, jakmile ji načtu do default.aspx

a stisknu tlqačítko, událost on_click() se nevykoná.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkusil jste si dát "reload" stránky po události on_click()? Možná se pletu, ale podle mě se ta událost vykoná, jen se neprovede refresh stránky. Nebo se i provede refresh stránky, ale natáhnou se původní data, protože default.aspx netuší, že by měla načíst data aktualizovaná...

Nicméně si myslím, že by bylo jednodušší zobrazovat ty stránky přímo (ne přes default.aspx). Pokud chcete nějakou "šablonu", která bude pro všechny stránky stejná, použijte masterpage...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Díky, vyzkouším ...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback