Databáze - FormView   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms, Databáze

Zdravím všechny,

s ASP.net teprve začínám a mám malý dotaz ohledně databází a databázových komponent ve Visual Studiu 2008 (express edice, ale na tom nezáleží). Naučil jsem se zacházet z komponentou GridView, ale myslím, že např. pro vypisování článků z databáze je tato komponenta krajně nevhodná.

Hledal jsem tedy v ostatních komponentách, a narazil jsem na FormView. Je korektní tuto komponentu použít (obecně pro jakékoliv delší úryvky textů)?

Předem díky všem za rady.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Možná jsem to nevyjádřil přesně (a taky už vím že formView není vhodná komponenta), jde mi o následující - GridView mi vytvoří tabulku. Existuje komponenta, která mi vygenerovaný obsah vloží např. do divu, popř. spanu ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

ASP.NET obsahuje několik komponent, které to umožňují.

Repeater - Máte plnou kontrola nad vygenerovaným HTML. Neumožňuje editaci záznamů (myšleno přímo v této komponentě, může tam být samozřejmě odkaz na jinou stránku)DataList - Jednotlivé řádky jsou vložené na samostatný řádek tabulky. Umožňuje editaci.ListView - Takový hybrid mezi Repeater a GridView. Tj. máte plnou kontrolu nad HTML, ale zároveň umožňuje editaci, stránkování apod.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Díky moc za odpověď, pomohla. Vyřešil jsem to takto (doufám, že to není žádná hrůza):

    <asp:Repeater ID="Repeater1" runat="server" DataSourceID="SqlDataSource1">
        <ItemTemplate>
            <div id="clanek">
                <span><%#Container.DataItem("Nadpis")%></span>
                <%#Container.DataItem("Text")%>
            </div>
        </ItemTemplate>
    </asp:Repeater>
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Žádná hrůza to není, Repeater je sice určen pro zobrazování více záznamů, ale když mu dáte jen jeden, zobrazí jen jeden. Je to korektní použití.

A poprosím vás, abyste označoval bloky kódu tlačítkem VB Code (i když ten kód není ve VB.NET, to nevadí). Je to přehlednější.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback