Jak na zrušení proměnné v VB.net   zodpovězená otázka

VB.NET

Zdravím,

právě se díky vašemu skvělému návodu prokousávám VB.net, ale postrádám pár funkcí, na které jsem zvyklý z PHP.

V prvé řadě bych rád věděl, jak zruším jednou vytvořenou proměnnou - v PHP funkce unset(); . Také by mě zajímalo, jak zastavím průběh kódu, pokud nějaká podmínka vrátí TRUE, v PHP fce exit(); . Jo a ještě by se mi hodilo něco jako empty(); v PHP na zjištění, jestli je v políčku nějaká (jakákoli) hodnota, ale to není zas tak podstatná věc, zatím to řeším přes var.Length.

Děkuju moc za rady a prosím nekamenovat - učím ze to ani ne hodinku ;-).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdravím,

začnu od konce, co se týče kamenování, tak toho se nebojte, k tomu jsou určena místa jiná.

Co se týče rušení proměnných, ve VB.NET je to trochu jinak. Pokud proměnnou nadeklarujete uvnitř procedury, funguje jen v rámci dané procedury a nikde jinde. Pokud ji nadeklarujete mimo proceduru, platí v celém formuláři. VB.NET a vůbec aplikace pro desktop fungují jinak - proměnná existuje od začátku až do konce procedury či aplikace, rušení a vytváření není možné. Pokud chcete proměnnou vynulovat, stačí napsat proměnná = Nothing.

K dalším dotazům - pokud chcete vyskočit z procedury, napište Exit Sub, pokud chcete vyskočit z funkce, napište normálně Return. Ukončení celého programu provede příkaz End.

A jestli je v proměnné nějaká hodnota - opět záleží jaký je to typ. Pro String funguje String.IsNullOrEmpty(proměnná) anebo If proměnná = "" Then ..., obecně by mělo jít If proměnná Is Nothing Then .... Záleží, ale jestli třeba v proměnné s číslem máte nulu, nebo Nothing, jsou to různé hodnoty.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Mockrát děkuji za odpověď.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Promiňte, ale ještě jedna věc mi vrtá hlavou.

Mám proměnnou Prvni_cislo s dat. typem String, se kterou pracuju v první části kódu. V další části bych s ní ale potřeboval pracovat jako s Integerem, proto jsem potřeboval ono zrušení proměnné a následné vytvoření. Nelze přetypovat danou, již vytvořenou proměnnou? Nechce se mi to řešit vytvořením další proměnné, nezdá se mi to elegantní..

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ne, PHP je dynamický jazyk - proměnným je jedno, jaký mají datový typ. Je to sice v určitých případech výhoda, ale jako nepříjemný důsledek to má výrazné snížení výkonu. VB.NET je jazyk kompilovaný, u každé proměnné musí být předem známý datový typ, který se nemění. Resp. je možné udělat proměnnou jako typ Object, ale spíš bych doporučil vytvořit druhou proměnnou, nebo do ní číselnou hodnotu uložit jako String.

VB.NET a většina kompilovaných programovacích jazyků se od PHP dost liší, toto je jeden z případů.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback