Výhoda programu zapsaného v registrech?   zodpovězená otázka

Offtopic

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda někdo neví, jaké výhody má zapisovat programy do registrů při instalaci.

Má to nějaké výhody? Větší přístup ke službám? atd?

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

No nejsem si jistý jestli takováto aplikace má nějaké výhody. Řekl bych, že nikoliv. Pro mě spíš zůstává nevýhoda, když aplikace registry nevyčistí při odstranění. Já osobně registry používám pro zjistění, zda došlo k prvnímu spuštění a k ukládání citlivých údajů (ale nejsem si jistý, jestli je to chytré).

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Dobrý večer,

jde o to co chcete zapisovat. Například ve VB6 jsou funkce pro ukládání konfigurace do registrů a v VB.NET je to už do XML konfiguračních souborů.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Pokud jsem správně pochopil, na co se ptáte (k čemu se při instalaci programu vytváří zápis do registru), tak je to mimo jiné kvůli tomu, aby se program zobrazil v dialogu Přidat nebo odebrat programy.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ano, to jsem myslel. Takže pro mě zapisovat do registrů, až na možná pár výjimek, mi připadne zatím nadbytečné.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Výhodou je, že registry se chovají prakticky jako nějaká databáze, takže se nemusíte starat kam umístít konfigurační soubor nebo zda do něj máme právo zápisu atp. Na druhou stranu funkce pro ukládání konfigurace v VB.NET jsou tak komfortní, že není prakticky rozdíl jestli zapisujete do souboru nebo registrů. Ale přiklonil bych se k souborům. Uživatelé mají radší programy, které "nešpiní" registry. A navíc tím získáte možnost přenášet konfiguraci v souboru, což je v mnoha situacích příjemné.

No ale to jsem trochu odbočil. Při instalaci má podle mě cenu zapisovat do registrů prakticky jen údaje o tom, že je ten program nainstalovaný a vůbec věci související se systémem, ne samotným programem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak to pozor. Větve a klíče v registru uplatňují stejná přístupová oprávnění jako souborový systém NTFS. Tedy u Windows 2000 a vyšších.

Takže se klidně může stát, že při pokusu o vytvoření klíče tam a tam došlo k vyjímce přístup odepřen.

Jinak co se týče výhod registru, tak oproti XML konfiguračním souborům je to spíš horší už jen kvůli horší migraci konfigurace na jiný počítač.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Chytáte mě za slovíčka. S těmi soubory to je myšlené tak, že když například spustíte program z CD, tak nemůžete zapsat konfigurační soubor na samotné CD. Nebo když spustíte program z 2 různých umístění, tak nemáte společnou konfiguraci. A do registrů má právo zápisu na běžná místa pro konfiguraci prakticky každý, takže se tam oprávnění řešit opravdu nemusí - tak byla myšlena i odpověď. A na závěr jsem psal také o tom že konfigurační soubor je při přenášení lepší.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback